پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

طرح ترافیک

طرح کاهش آلودگی هوا سبب شده مردم از معابر پیرامونی طرح استفاده کنند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفت: طرح کاهش آلودگی هوا باعث شده مردم ناچارا از معابر پیرامونی این طرح استفاده کنند. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران در رابطه با علل افزایش ترافیک در روزهای اخیر اظهار کرد: طی سه سال گذشته، شاهد افزایش 25 […]

سبحان قالیباف
پنجشنبه - ۲۳ آبان ۱۳۹۸

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفت: طرح کاهش آلودگی هوا باعث شده مردم ناچارا از معابر پیرامونی این طرح استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران در رابطه با علل افزایش ترافیک در روزهای اخیر اظهار کرد: طی سه سال گذشته، شاهد افزایش 25 درصدی خودروهای شهر تهران بودیم.

وی در این راستا بیان کرد: در سه سال گذشته در شهر تهران 4 میلیون خودرو وجود داشته که این عدد اکنون به 5 میلیون و 100 هزار خودرو رسیده است.

این مقام مسئول ادامه داد: اجرای طرح کاهش آلودگی هوا (طرح زوج و فرد سابق) باعث شده مردم ناچاراً از معابر پیرامونی این طرح، به طور مثال اتوبانهای شهید چمران، شهید مدرس و شهید همت استفاده کنند.

به گفته این مقام پلیس راهور، این موضوع باعث شده ترافیک از برخی معابر به معابر دیگر منتقل شود.

مهماندار اشاره کرد: برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران که در برخی موارد حجم مراجعه به این نمایشگاه‌ها زیاد است، باعث شده ترافیک در معابر شمالی پایتخت ایجاد شود که معابر شمالی کشش این حجم از تردد در یک بازه زمانی محدود را ندارد.

وی توضیح داد: عدم پاسخگویی حمل و نقل عمومی به ویژه در عصرها و مواقع بارانی، یکی دیگر از عوامل افزایش ترافیک در روزهای اخیر شده است.

رئیس پلیس راهور فاتب تشریح کرد: این عدم پاسخگویی به مسافران مخصوصاً عصرها سبب می‌شود مردم ترغیب شوند که از خودرو شخصی استفاده کنند و همین موضوع باعث به وجود آمدن ترافیک می‌شود.

وی بیان کرد: کمبود حمل و نقل عمومی در عصرها سبب می‌شود که ازدحام مسافر در تقاطع‌ها و گلوگاه‌های ترافیکی در معابر همچون تقاطع نیایش ـ ولیعصر، میدان ونک ،پل پارک‌وی و سایر معابر زیاد شود که این امر منجر به افزایش ترافیک می‌شود.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

طرح کاهش آلودگی هوا نیازمند اصلاحات جزئی است

وضعیت ترافیک تهران بهتر که نشده هیچ بدتر هم شده/ وضعیت هوای پایتخت برای شهروندان ملموس است

هوا تهران همچنان ناسالم است

مشکلات طرح کاهش آلودگی هوا را به شهردار تهران ارسال کرده ایم

بررسی علل کاهش آلودگی هوا تهران / آیا طرح ترافیک جدید تاثیرگذار بوده یا نه؟

اگر مسائل طرح کاهش آلودگی هوا رفع نشود قطعا اصل طرح زیر سوال می رود

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی