کریدور شرقی – غربی کشور تا سال آینده تکمیل می شود

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از راه‌اندازی و تکمیل کریدور شرقی – غربی تا سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

خیرالله خادمی، مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل در خصوص آخرین وضعیت کریدور جاده‌ای شرق به غرب اظهار کرد: این کریدور از سرخس که با ترکمنستان هم مرز است شروع می‌شود و به مشهد و نهایتا تهران می‌رسد. در ادامه، این کریدور به دو شاخه تقسیم می‌شود که یکی از آن‌ها به سمت شمال غربی و تبریز حرکت می‌کند.

این مقام مسئول در این راستا ادامه داد: این کریدور در مسیر شمال غربی تا تبریز به صورت آزادراهی بوده و از تبریز تا مرند بزرگراه است. همچنین از شهرستان مرند تا مرز بازرگان راه اصلی مناسبی دارد و مشکلی از این نظر وجود ندارد.

گزارش خودرو

وی تشریح کرد: یک شاخه دیگر از این کریدور نیز به سمت غرب کشور حرکت می‌کند و از تهران به همدان و نهایتا کردستان و سنندج می‌رود. در این راستا تا نزدیکی سنندج و حدود ۲۰ کیلومتری این شهرستان، آزاد راه چهار خطه احداث شده و در این بخش یک گردنه صعب‌العبور قرار دارد که در حال راه‌اندازی است و بخشی از آن در سال جاری و بخش دیگر در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: در ادامه کریدور شرق به غرب از سنندج تا مریوان یک جاده اصلی داریم، اما در حال احداث یک آزاد راه چهارخطه به طول ۱۰۵ کیلومتر تا مرز باشماق هستیم که این مسیر چهار خطه نیز تا سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید که می‌تواند کشورهای همسایه شرقی و غربی ما را به یکدیگر متصل کند.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

حمل و نقل عمومی با مشکلات و نابسامانی مواجه است

ساعت سرویس دهی در خط 6 مترو تغییر کرد

آماده باش صد در صدی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت

لزوم اختصاص بخشی از درآمدهای دولت به حمل و نقل عمومی

ساعت کاری مترو تغییر کرد

تعمیرگاه تخصصی بهنام KTL آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!