نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در دستور کار شرکت واحد اتوبوسرانی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: احتمال ارائه وام 200 میلیون تومانی به رانندگان اتوبوس‌‌های فرسوده بخش خصوصی دور از ذهن نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در ارتباط با تغییر قیمت سوخت و تأثیر آن برای استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس، اظهار کرد: قطعاً با افزایش قیمت بنزین پیش‌بینی می‌شود که استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس افزایش یابد که البته میزان استفاده بستگی به شرایطی حمل و نقل، تعداد ایستگاه‌ها و دسترسی آن دارد.

وی در این راستا اشاره کرد: در حال حاضر پایتخت 5500 ایستگاه اتوبوسرانی، 240 خط معمولی و 10 خط بی‌آر‌تی دارد که جهت ارائه خدمات بیشتر به شهروندان لازم است برنامه‌های بیشتری اجرایی شود.

این مقام مسئول ادامه داد: بر اساس شواهد میدانی در حال حاضر در برخی خطوط مانند خط یک و هفت افزایش تعداد مسافران مشهود بوده البته باید یک ماه از افزایش نرخ بنزین بگذرد تا برآورد دقیق مسافران اتوبوس را داشته باشیم و به دلیل اینکه شرایط برای اتوبوسرانی متفاوت‌ از مترو است و ورود و خروج مسافران آنلاین ثبت نمی‌شود نمی‌توانیم اکنون آمار دقیقی داشته باشیم.

وی در خصوص تسهیلات در نظر گرفته شده برای رانندگان بخش خصوصی با توجه به افزایش نرخ بنزین توضیح داد: با توجه به جلساتی که در سازمان شهرداری‌ها برگزار شد پیشنهاداتی همچون نوسازی، بازسازی، تعویض مخازن و معیشت کارکنان مطرح است که البته برنامه‌ریزی‌های آن کشوری بوده و در صورت تصمیم‌گیری نهایی برای شهر تهران اجرایی می‌شود.

سنندجی با اشاره به اینکه در حال حاضر بازسازی اتوبوس‌ها در اولویت است، تشریح کرد: با شرکت‌های سازنده اتوبوس جهت ارائه خدمات مذاکره می‌شود همچنین قرار است وامی تا سقف 200 میلیون تومان با سود پایین جهت نوسازی اتوبوس‌های فرسوده در اختیار رانندگان اتوبوس های فرسوده بخش خصوصی قرار گیرد که همه این برنامه‌ها به صورت یک بسته در صورت تصویب ارائه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت:‌ در جلسه سازمان شهرداری‌ها همچنین دستورالعملی تهیه شد که بر اساس مصوبات شورای اقتصاد، دولت پیگیری نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی از محل مابه‌التفاوت قیمت سوخت انجام دهد.

انتهای پیام/

آماده باش صد در صدی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت

لزوم اجرای مصوبه کاهش 50 درصدی نرخ بلیت وسایل حمل و نقل عمومی

اتوبوس ها با آمادگی کافی برای سرویس دهی در سال تحصیلی به خط شدند

برخورد با رانندگان اتوبوس که از روشن کردن کولر امتناع می کنند

خدمات اتوبوسرانی برابر برنامه زمان بندی انجام می شود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!