آیا واردات خودرو آزاد می شود؟

به گفته دبیر انجمن واردکنندگان خودرو؛ با توجه به تغییرات قیمت بنزین به نظر می‌رسد که باید آزادسازی واردات خودرو در سال آینده انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اظهار کرد: در کشور قاعده‌ای داریم که آن کتاب مقررات صادرات و واردات است. ملاک عمل این کتاب است و این احتمال وجود دارد که سال آینده آزادسازی واردات خودرو صورت بپذیرد. این اتفاق باید بیفتد و انحصار بالاتر از این مقدار وجود ندارد. قاعدتا اگر قرار باشد که در مورد آزادسازی واردات خودرو تصمیم‌گیری شود این کار در ابتدای سال ۹۹ اتفاق خواهد افتاد.

این مقام مسئول تشریح کرد: برای سال آینده در صورتی که آزادسازی واردات خودرو رخ دهد به نظر می‌رسد که تعرفه‌ها نیز دستخوش تغییرات می‌شود. اگر بنزین با همین روند نرخ ۳ هزار تومانی عرضه شود تعرفه‌ها نیز در نتیجه تغییر پیدا می‌کند. با این اتفاق باید تعرفه‌های واردات خودرو کاهش پیدا کند.

دبیر انجمن واردکنندگان درباره روند تغییرات قیمت خودروهای وارداتی توضیح داد: گرانی بنزین بر روند قیمت خودروهای وارداتی در بازار تاثیر نخواهد گذاشت. در مدت اخیر کاهش قیمت نداشتیم بلکه قیمت‌ها بالاتر نیز رفته است. اما باید گفت که تغییر نرخ بنزین یک شوک به بازار وارد کرده و باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقی در آینده برای قیمت‌ها خواهد افتاد. به طور کلی فکر می‌کنم که باید واردات خودرو آزاد شود اگر قرار است که بنزین با تعرفه ۳هزار تومانی عرضه شود.

انتهای پیام/

علت ترخیص نشدن خودروهای مانده در گمرک چیست؟

آیا تعرفه واردات خودرو در آمریکا مجددا افزایش می یابد؟

3 هزار خودرو همچنان پشت درب های بسته گمرکات کشور

احتمال واردات خودروهای کارکرده وجود ندارد

واردات خودرو به طور کلی ممنوع و منتفی است

واردات خودروهای آمریکایی ممنوع!

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!