افزوده شدن 2 رام قطار به خطوط مترو تهران طی هفته آینده

مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: 2 رام قطار یا 14 واگن جدید طی هفته آینده به خطوط مترو تهران افزوده خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره تاثیر نرخ بنزین بر روی تعداد مسافران مترو بیان کرد: در حال حاضر مشغول پایش تغییر الگوی سفر هستیم و این پایش حدود دو هفته به طول می‌انجامد و نتایج آن در تصمیمات ما تاثیرگذار است.

وی در این راستا اشاره کرد: قطعا به صورتی اقدام می‌کنیم تا مسافران بهترین بهره را از مسافران ببرند.در برخی از خطوط افزایش تعداد مسافران غیرقابل انکار است و در برخی از ساعات مترو بسیار شلوغ می‌شود که خط سه از مسیرهای خیلی شلوغ است ولی خط 5 افزایش مسافر به صورت چشمگیر نبوده است.

مدیرعامل شرکت مترو تهران تصریح کرد: بررسی آمار مسافران در ساعات مختلف از جمله مسائلی است که در پایش تغییر الگوی سفر مدنظر قرار دارد و هر کدام از خطوط به صورت جداگانه بررسی می شود.

این مقام مسئول همچنین اشاره کرد: پس از اتمام این پایش تمهیداتی جهت رفاه حال مسافران اتخاذ خواهد شد که کاهش سرفاصله حرکت قطارها و افزایش تعداد قطارها از جمله برنامه‌های پیش رو خواهد بود.

14 واگن جدید به خطوط مترو تهران افزوده می شود

وی با اشاره به افزوده شدن دو رام قطار یا 14 واگن جدید به خطوط مترو تهران طی هفته آینده تصریح کرد: پس از پایش این قطارها در خطوطی استفاده می‌شوند که بشترین مسافر را دارند.

نوبخت با اشاره به اینکه در حال حاضر حداقل سرفاصله حرکت قطارها در مترو تهران 3.5 دقیقه است گفت: این زمان عدد خوبی است ولی ممکن است به دو دقیقه نیز کاهش یابد. همچنین اینکه در ساعات اوج ترافیک مترو شلوغ باشد چندان غیرطبیعی نیست و در کشوری مانند ژاپن و بقیه شهرهای دنیا نیز اینچنین است.

وی تاکید کرد: ما خودمان را موظف کرده‌ایم که سرویس‌دهی مناسب به شهروندان ارائه دهیم به صورتی که خدمات در شان مردم باشد که در مهر امسال نیز تمهیدات مشابهی در نظر گرفته شد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران در پاسخ به این سوال که آیا افزایش ساعات کار مترو را پیش رو خواهیم داشت یا خیر، گفت: از ساعت 22:30 به بعد مسافر زیادی نداریم ولی با این حال کوچکترین تغییرات را پس از تغییر نرخ بنزین در مترو کارشناسی می‌کنیم.

انتهای پیام/ منبع: فارس

نقص فنی این بار در یکی از قطارهای خط 2 مترو تهران

کاهش فاصله حرکت قطار در خط 7 مترو تهران

تعداد ایستگاه های خط 7 مترو تهران افزایش یافت

اتصال مترو پرند و پردیس به تهران

۱۴ خرداد ماه مترو تهران رایگان است

30 سهمیه طرح ترافیک برای هر رسانه بزرگ در نظر گرفته شد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!