بهره برداری از آسانسور 2 ایستگاه مترو تهران همزمان با روز جهانی معلولان

براساس اعلام شرکت راه آهن شهری تهران و حومه همزمان با روز جهانی معلولین، آسانسور 2 ایستگاه بسیج و محمدیه به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در راستای مناسب سازی ایستگاه های مترو در پایتخت برای تردد معلولان و افراد کم توان امروز همزمان با روز جهانی معلولین، آسانسور 2 ایستگاه بسیج و محمدیه به بهره‌برداری رسید.

در هریک از این ایستگاه ها 2 دستگاه آسانسور با ظرفیت هر دستگاه 8 نفر نصب و راه اندازی شده که در مجموع برای این کار ، هزینه‌ای بیش از 30 میلیارد ریال صرف شده است.

بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته ایستگاه های مترو جدید پایتخت هنگام بهره برداری به منظور رعایت حال معلولان و افراد کم توان باید مجهز به پله برقی و آسانسور باشند.

از همین رو تمامی ایستگاه های جدید با پله برقی و آسانسور به بهره برداری می رسند و در صورت عدم تکمیل آسانسور، شرکت مترو متعهد شده است که ظرف مدت۳ ماه پس از بهره برداری نسبت به راه اندازی آسانسور در این ایستگاه ها اقدام کند.

شرکت مترو در راستای تعهد خود در این خصوص در صدد است عملیات تجهیز و بهره برداری از آسانسور را در ایستگاه های قدیمی و بهره برداری شده که فاقد آسانسور هستند نیز اجرایی کند.

بدین منظور مناقصه تهیه ۱۹۶ آسانسور برای خطوط قدیمی به ویژه خطوط ۳ و ۴ در دستور کار قرار دارد تا پس از مشخص شدن پیمانکار و تهیه آسانسور برای ایستگاه‌هایی که قابلیت نصب آسانسور دارند اقدام لازم صورت پذیرد.

همچنین به زودی با ورود 48 دستگاه آسانسور به شبکه متروی تهران، 2 ایستگاه از خط یک، 8 ایستگاه از خط 3 و 5 ایستگاه از خط 4 جهت استفاده بهتر افراد کم توان مناسب سازی خواهند شد.

انتهای پیام/

بهره برداری از 6 ایستگاه خط 6 مترو تهران در نیمه نخست سال جاری

افزوده شدن 2 رام قطار به خطوط مترو تهران طی هفته آینده

نقص فنی این بار در یکی از قطارهای خط 2 مترو تهران

کاهش فاصله حرکت قطار در خط 7 مترو تهران

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!