هزینه دوگانه سوز کردن خودرو چقدر است؟

به گفته معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، هزینه دوگانه سوز کردن خودرو بین ۳ تا ۵ میلیون تومان متغیر است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حمید قاسمی ده چشمه معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با توجه به ظرفیت جایگاه‌های CNG در کشور اظهار کرد: افزایش ظرفیت گاز دهی تا 100 درصد، با ظرفیت فعلی امکان پذیر است و می‌توان این ظرفیت را با همین تجهیزات تا 40 میلیون مترمکعب افزایش داد.

وی در این راستا تصریح کرد: تبدیل خودرو‌های گاز سوز اقدامی مشترک میان وزارت نفت، سازمان استاندارد و وزارت صمت است و سامانه اطلاعات جامع خودرو‌های گازسوز کشور هم اکنون آماده ثبت اطلاعات متقاضیان است.

این مقام مسئول ادامه داد: مالکان خودرو می‌توانند در سامانه اطلاعات جامع خودرو‌های گازسوز ثبت نام کنند و در قدم اول اولویت با خودرو‌های پرمصرف مانند وانت، نیسان و مسافربر‌هایی با تردد بالای 200 کیلومتر در ماه است.

قاسمی با توضیح اینکه میزان استفاده از گاز CNG حدود 20 تا 25 درصد افزایش یافته تشریح کرد: درخواست‌های زیادی به صورت سازمان نیافته در این سامانه ثبت شده است.

گزارش خودرو

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ادامه داد: پس از ثبت نام در سایت، بنا بر موقعیت جغرافیایی محل زندگی متقاضی، پیامکی با محتوای آدرس نزدیک‌ترین واحد مجاز ارسال می‌شود.

وی توضیح داد: روند ثبت نام در سایت به سرعت انجام می‌شود و مرحله نوبت دهی بر اساس زمان ثبت نام است و روزانه بین 20 تا 30 هزار خودرو بر اساس نوبت دهی و ظرفیت موجود، به مراکز تبدیل معرفی می‌شوند.

قاسمی بیان کرد: یک میلیون خودرو وانت داریم که باید ظرف مدت یک سال تبدیل به دوگانه سوز شوند، برای سال اول برنامه تبدیل 70 درصد خودرو‌ها به دوگانه سوز را در نظر گرفته ایم.

وی با اشاره به هزینه گازسوز کردن خودرو‌ها بیان کرد: حجم مخازن گازی و نوع کیت بسته به نوع خودرو متفاوت است بنابراین هزینه دوگانه سوز کردن خودروها بین 3 تا 5 میلیون تومان متغیر است.

این مقام مسئول تصریح کرد: مشوق‌هایی برای افزایش تعداد جایگاه‌های سوخت از قبیل افزایش کارمزد جایگاه‌ها و تهیه زمین در شهر‌های بزرگ در نظر گرفته شده است، به دنبال ایجاد جایگاه‌ها در کنار میادین میوه تره بار و پایانه‌های مسافربری هستیم.

انتهای پیام/ منبع: میزان

تمامی خودروهای عمومی کمک بلاعوض برای دوگانه سوز شدن دریافت می کنند

کاهش 28 درصدی تولید دوگانه سوزها / تولید تیبا دوگانه سوز متوقف شد

فروش اقساطی خودروهای دوگانه سوز سمند و 405 (ویژه مهر 96)

استقبال از آریسان، وانت جدید ایران خودرو

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!