چند دستگاه خودرو در کشور تردد می کند؟/ افزایش 6 درصدی نقل و انتقال خودرو و موتورسیکلت نسبت به سال قبل

در 8 ماهه نخست سال جاری نقل و انتقال خودرو نسبت به سال گذشته افزایش 6 درصدی را نشان می دهد و همچنین خودروهای نوشماره وارداتی با کاهش 46 درصدی مواجه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو

به گفته رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا، 21 میلیون و 778 هزار خودروی فعال و پلاک نصب شده  در سطح کشور تردد می کنند که از این تعداد، بیش از 4 میلیون و 219 هزار خودرو در تهران است.

سرهنگ علی محمدی، با بیان این مطلب گفت: بیشترین فراوانی خودرو به ترتیب مربوط به تهران بزرگ، اصفهان، خراسان رضوی، فارس و خوزستان است و کمترین فراوانی نیز به ترتیب مربوط به استان های کهکیلویه و بویر احمد، ایلام، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان است.

وی ادامه داد: در هشت ماهه نخست سال جاری نقل و انتقال خودرو نسبت به سال گذشته افزایش 6 درصدی را نشان می دهد و همچنین خودروهای نوشماره وارداتی با کاهش 46 درصدی مواجه بوده است.

سرهنگ محمدی اضافه کرد: شماره گذاری خودروهای نو شماره تولید داخل در 8 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 15 درصدی را نشان می دهد. وی در خصوص آمار شماره گذاری موتورسیکلت، اظهار داشت: نقل وانتقال موتورسیکلت ها در 8 ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال قبل، 23 درصد افزایش را نشان می دهد.

به گفته سرهنگ محمدی، بیشترین فراوانی موتورسیکلت به ترتیب مربوط به تهران بزرگ، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان است و کمترین فراوانی نیز به ترتیب مربوط به استان های کهکیلویه و بویر احمد، ایلام، اردبیل، چهارمحال وبختیاری و خراسان جنوبی است.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا در پایان خاطرنشان کرد: همانطور که آمارها نشان می دهد، شماره گذاری خودرو و موتورسیکلت نوشماره کاهش، و نقل وانتقال خودرو و موتورسیکلت های دست دوم افزایش یافته است.

3 هزار دستگاه خودرو وارداتی شماره گذاری شد

معافیت های جانبازی لغو شده برای واردات خودرو باز می گردند

شماره گذاری خودروها منوط به تایید سازمان استاندارد

جزییات شرایط شماره گذاری خودروهای گذر موقت

تعویض پلاک نشدن خودرو پس از فروش تخلف محسوب می شود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!