لزوم تولید وسایل نقلیه برقی به منظور کاهش آلودگی هوا

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از آمادگی برخی تولیدکنندگان برای تولید وسایل نقلیه برقی ظرف یک سال خبر داد و گفت: انتقال تکنولوژی تولید وسایل نقلیه برقی باید ابتدا با واردات تعداد اندکی خودروهای برقی به کشور انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت با بیان اینکه تمام موانع توسعه کشور شناسایی شده و هم اکنون باید راهکارها ارائه شوند، اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های تجاری اخیر و ممنوعیت واردات بخش عمده کالاها، صنعت کشور نیازمند کار تحقیقاتی است.

وی در این راستا تصریح کرد: بخش‌های پژوهشی کشور در حال حاضر روی تولید خودروهای برقی کار می‌کنند، اما به نظر می‌رسد لازم است شرکت‌های خودروسازی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و معاونت صنایع، با همکاری انجمن‌های تحقیق و توسعه کشور یک فعالیت جدی برای انتقال فناوری خودروهای برقی به کشور انجام دهند.

این مقام مسئول ادامه داد: برخی انتقاد می‌کنند که دولت می‌خواهد به بهانه خودروهای برقی واردات خودرو را از سر بگیرد، اما سیاست دولت در واردات خودرو تغییر ناپذیر است و هدف ما این است که از صنایع داخلی خود حمایت کنیم، اما برای توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی برقی لزوم ایجاد این خلاقیت و انتقال تکنولوژی و فناوری تولید خودروهای برقی انکارناپذیر است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه انتقال تکنولوژی وسایل حمل و نقل برقی باید ابتدا با واردات تعداد اندکی خودرو برقی به کشور انجام شود، گفت: پیش‌تر تولیدکنندگانی اعلام کرده بودند که می‌توانند ظرف یک سال موتورهایی تولید کنند که با حجم ۲۵۰ سی سی قدرت شارژ ۱۵۰ کیلومتر را دارد.

وی تصریح کرد: باید این اطمینان به مردم داده شود که انتقال تکنولوژی و تولید خودروی برقی در اختیار ناوگان حمل و نقل عمومی قرار می‌گیرد و همه مردم از آن نفع می‌برند.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

خرید 3 هزار اتوبوس برای ناوگان عمومی پایتخت

محسن پورسید آقایی از سمت خود استعفا کرد

ایستگاه مترو مولوی طی هفته آتی افتتاح می شود

موضوع خرید سهام از شرکت بیدود توسط شهرداری صحت ندارد

اولویت دوگانه سوز کردن با خودروهای فعال حمل و نقل عمومی است

لزوم تخصیص نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین به منظور توسعه حمل و نقل

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!