دوچرخه سواران با مترو هم می توانند سفر کنند

جابجایی دوچرخه‌های معمولی با مترو از ۵:۳۰ تا ساعت ۶:۱۵ در روزهای معمولی (شنبه تا پنجشنبه) میسر شد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه در خصوص اجرای کامل طرح ورود دوچرخه به مترو اعلام کرد: جابجایی دوچرخه‌های معمولی با مترو از ۵:۳۰ تا ساعت ۶:۱۵ در روزهای معمولی (شنبه تا پنجشنبه) میسر شد.

در حال حاضر بر اساس تمهیدات اتخاذ شده ورود دوچرخه به ایستگاه‌های مترو، در تمام روزهای هفته از ساعت اولیه بهره برداری از مترو تا ۶:۱۵ و از ساعت ۲۰ بلامانع است اما برای تردد بهتر مسافران در روزهای هفته باید از دوچرخه تاشو استفاده کنند و امکان استفاده از دوچرخه‌های معمولی تنها در ایام تعطیلات رسمی و ۱۳ روز اول فرودین مجاز است.

تنها دلیل محدود کردن ورود دوچرخه های معمولی در روزهای تعطیل و ساعت ابتدایی صبح و بعدازظهر، خلوتی ایستگاه ها و قطارها است چرا که با توجه به حجم بالای مسافر که در طول هفته از مترو استفاده می‌کنند امکان ورود دوچرخه به واگن‌ها وجود ندارد.

در حال حاضر در تمام روزهای هفته به غیر از ساعت ۶:۳۰ تا ۹:۳۰ و از ساعت۱۶ تا ۱۹ که پیک مسافری محسوب می شود، دوچرخه سواران می توانند با دوچرخه های تاشو با ابعاد30×60×90 وارد شبکه مترو شوند.

دوچرخه سوارانی که از دوچرخه های تاشو و عادی استفاده می کنند فقط مجاز به استفاده از واگن‌هایی هستند که با آرم دوچرخه مشخص شده است.

طرح ترکیبی دوچرخه و مترو از شهریور سال۱۳۹۷، به منظور نهادینه کردن فرهنگ دوچرخه سواری و استفاده از دوچرخه به جای استفاده از وسایل نقلیه شخصی در شهر ارائه و بر اساس آن ورود دوچرخه به ایستگاه‌های خطوط مترو با درنظر گرفتن واگن مشخص، عملیاتی شد.

انتهای پیام/ منبع: فارس

باید از سامانه هشدار سریع زلزله در مترو استفاده شود

بهره برداری از آسانسور 2 ایستگاه مترو تهران همزمان با روز جهانی معلولان

لزوم حمایت دولت از حمل و نقل عمومی/ سهمیه بنزین تاکسی ها باید افزایش پیدا کند

همکاری 3 سازمان برای کاهش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی

مترو هشتگرد فاصله ای تا بهره برداری اولیه ندارد

بهره برداری از 6 ایستگاه خط 6 مترو تهران در نیمه نخست سال جاری

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!