میلیاردی ها، مشمول مالیات می شوند

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 99 بیان کرد: خودروها و خانه‌های لاکچری که قیمتی بیش از یک میلیارد تومان دارند مشمول مالیات خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: خودروهایی که قیمت آن‌ها بین یک تا یک و نیم میلیارد تومان است نیم درصد قیمت آن‌ها به‌عنوان مالیات اخذ می‌شود و خودروهایی که قیمت آنها بین یک و نیم تا سه میلیارد تومان است یک درصد قیمت آن‌ها باید به‌عنوان مالیات پرداخت بشود.

به‌علاوه خودروهایی که بیش از سه میلیارد تومان قیمت داشته باشند، باید معادل ۱.۵ درصد قیمت آن‌ها به‌عنوان مالیات پرداخت شود.»

این مصوبه نه‌تنها در خصوص خودروهای لاکچری و گران‌قیمت که در خصوص خانه‌های اعیانی نیز پیاده‌سازی خواهد شد.

مدت‌های طولانی است که مسئولین به‌دنبال اجرایی شدن قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی هستند. اما حالا به‌نظر می‌رسد که اخذ مالیات از خانه‌های لاکچری عملیاتی خواهد شد.

گفته می‌شود که در حال حاضر ۲ میلیون و نیم واحد مسکونی خالی در کشور وجود داشته که اگر در بازار اجاره عرضه می‌شوند، شرایط قیمت‌ها بدین شکل سنگین و تاسف‌برانگیز نخواهد بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص مالیات خانه‌های لوکس اشاره کرد: «اعضای کمیسیون تلفیق مصوب کردند واحدهای مسکونی خالی و در حال استفاده که قیمت آن‌ها بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان است، یک هزارم قیمت‌ آن‌ها به‌عنوان مالیات پرداخت شود.»

وی ادامه داد: «همچنین واحدهای مسکونی که بین ۱۵ تا ۲۵ میلیارد تومان قیمت دارند باید دو هزارم قیمت‌شان به‌عنوان مالیات پرداخت شود و واحدهای مسکونی که بین ۲۵ تا ۴۰ میلیارد تومان قیمت دارند باید سه هزارم قیمت آن‌ها به‌عنوان مالیات پرداخت شود.»

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ در انتها در خصوص مابقی واحد‌های مسکونی نیز اظهار کرد: «علاوه‌بر این طبق این مصوبه واحدهای مسکونی که قیمت آن‌ها ۴۰ تا ۶۰ میلیارد تومان است باید چهار هزارم قیمت‌شان بابت مالیات پرداخت شود و مالیات خانه‌هایی که قیمت آن‌ها بیش از ۶۰ میلیارد تومان است، پنج هزارم قیمت واحد مسکونی است.»

امید می‌رود این مصوبه بتواند کمی از تجمل گرایی کاسته و پایبندی به قانون‌های مالیاتی را در کشور نهادینه کند.

انتهای پیام/ منبع: فارس

تغییر محاسبه بیمه تصادفات منوط به تصمیم شورایعالی بیمه

فراری کمیاب در لیست 10 خودرو گران قیمت تاریخ قرار گرفت

دو نمونه از کمیاب ترین مدل های کوروت به فروش خواهند رسید

نیسان GT-R50 در نسخه نهایی رونمایی شد / سوپرکار 1.12 میلیون دلاری

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!