فروش بیش از 40 هزار دستگاه خودرو توسط تسلا در چین

تسلا موتورز توانست در سال 2019 بیش از 40 هزار دستگاه خودرو در چین به فروش رسانده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

تسلاموتور یکی از شرکت‌های خودروسازی نوظهوری است که در چند سال اخیر با معرفی و عرضه خودروهای تمام برقی و الکتریکی قدرتمند با توان پیمایش مسافت‌های طولانی و ظرفیت بالای باتری توانسته است نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان را در سراسر جهان به خود جلب کند و سهم قابل توجهی را از بازارهای جهانی به خود اختصاص دهد.

بر اساس تازه ترین اخبار و آمارهای منتشر شده در وب سایت insideevs، میزان فروش خودروهای تمام الکتریکی تسلا در بازار چین در سالی که گذشت، از مرز ۴۰ هزار دستگاه نیز گذر کرده است و این بدان معناست که میزان استقبال شهروندان و مشتریان چینی از این خودروی پاک آمریکایی به طرز چشمگیری بالا بوده است.

البته کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو بر این باورند که تاسیس و راه اندازی کارخانه اختصاصی گیگافکتوری شرکت تسلاموتورز در چین موجب شده است که میزان فروش و استقبال از خودروهای الکتریکی، لوکس و قدرتمند تسلا در سال ۲۰۱۹ میلادی رشد و افزایش قابل توجهی پیدا کند.

بدین ترتیب حجم فروش خودروهای تسلا در سالی که گذشت، از دو برابر نیز بیشتر افزایش یافت و رشدی ۱۶۱ درصدی را برای خود به ثبت رساند.

تحلیلگران در این خصوص برآورد و اعلام کرده‌اند که این رقم در سال ۲۰۲۰ میلادی به سه یا چهار برابر نیز خواهد رسید.

این در حالیست که بازار فروش خودرو در چین در این بازه زمانی به طور کلی روندی کاهشی را تجربه کرده است اما فروش خودروهای برقی تسلا رشد پیدا کرده است.

طبق آمار و ارقام منتشر شده از سوی انجمن خودروسازان چین، تعداد ثبت نام خودروهای جدید تسلا در ماه دسامبر ۲۰۱۹ به ۶ هزار و ۶۴۳ دستگاه رسیده و گزارش شده است. همچنین مجموع کل ثبت نام خودروهای تسلا در سال ۲۰۱۹، با ۱۶۱ درصد رشد از ۱۶ هزار و ۳۶۰ دستگاه در سال ۲۰۱۸ به ۴۲ هزار و ۷۱۵ دستگاه در سال ۲۰۱۹ رسیده است.

انتظار می رود در سال ۲۰۲۰ میلادی بالغ بر ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی تسلا در بازار چین به فروش برسد.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

درخواست کنگره آمریکا از شرکت تسلا چه بود؟

تولید محصولات تسلا این بار در یکی از ایالت های آلمان

عنوان با ارزش ترین خودروساز در آمریکا به تسلا رسید

تسلا 3، یکه تاز میدان خودروهای برقی

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!