پایانه های اقماری در پایتخت توسعه می یابد

مدیرعامل سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهر تهران گفت: اتوبوس های بین شهری در در پایتخت صاحب ایستگاه می شوند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

امیرحسین صدیقی مدیرعامل سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهر تهران درباره جزئیات راه‌اندازی پایانه‌های اقماری در پایتخت اظهار کرد: راه‌اندازی این پایانه‌ها در کاهش ترافیک، مقابله با آلودگی هوا و افزایش تقاضا برای استفاده از حمل و نقل عمومی برای سفرهای بین‌شهری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از کشورهای دنیا اقدامات مؤثری جهت راه‌اندازی پایانه‌های اقماری انجام داده‌اند گفت:‌شهرداری تهران برنامه‌های خود را جهت احداث و توسعه این پایانه‌ها آغاز کرده است شرایط پایانه‌ها به صورتی است که تعدادی از اتوبوس‌های بین‌شهری از مسیر مشخص حرکت خود را آغاز کرده و با توقف در ایستگاه‌هایی در مسیرهای مختلف شهر نسبت به سوار کردن مسافران اقدام می‌کنند.

این مقام مسئول گفت: با راه‌اندازی این پایانه‌ها دیگر لازم نیست که مسافر برای سفر بین‌شهری حتما به پایانه‌های قبلی مراجعه کند و با منتظر ماندن در ایستگاه می‌تواند سوار اتوبوس مورد نظر شود.

وی با اشاره به اینکه روزانه 100 هزار مسافر به سمت ترمینال شمال، جنوب، شرق و غرب پایتخت داریم گفت: راه‌اندازی پایانه‌های اقماری سبب می‌شود که آمار این مسافران به کمتر از نصف برسد.

مدیرعامل سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهر تهران اشاره کرد: پایانه اقماری علم و صنعت مبدأ اتوبوس‌ آن از بیهقی بوده که پس از حرکت در چندین ایستگاه توقف می‌کند و مسافران می‌توانند از آن بهره‌مند شوند همچنین پس از این پایانه راه‌اندازی اقماری پایانه خاوران مدنظر است.

وی گفت: کرایه بلیت اتوبوس‌هایی که از پایانه‌های اقماری حرکت می‌کنند مشابه سایر اتوبوس‌های بین‌شهری است و در حال حاضر تنها سفرهایی که به سمت شمال و شرق کشور است با استفاده از این پایانه‌ها قابل استفاده خواهد بود.

انتهای پیام/ منبع: فارس

راه اندازی نخستین پایانه اقماری پایتخت

همه تخم مرغ‌ها را در یک سبد نچینیم/ آیا LRT می‌تواند به‌عنوان یک مُد حمل و نقل عمومی از ترافیک خودروها در تهران بکاهد؟

صندلی فروشی اتوبوس ممنوع

لزوم حمایت دولت از حمل و نقل عمومی/ سهمیه بنزین تاکسی ها باید افزایش پیدا کند

همکاری 3 سازمان برای کاهش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!