پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خط راه آهن

خط آهن چابهار – زاهدان تا پایان سال 1400 تکمیل می شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: خط آهن چابهار – زاهدان تا پایان سال 1400 اجرا خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درباره نحوه حمایت وزارت راه و شهرسازی از گردشگری دریایی اظهار کرد: قرار است این وزارت خانه از گردشگری و مسافرت دریایی در بنادر شمالی و […]

سبحان قالیباف
شنبه - ۳ اسفند ۱۳۹۸

وزیر راه و شهرسازی گفت: خط آهن چابهار – زاهدان تا پایان سال 1400 اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درباره نحوه حمایت وزارت راه و شهرسازی از گردشگری دریایی اظهار کرد: قرار است این وزارت خانه از گردشگری و مسافرت دریایی در بنادر شمالی و جنوبی کشور و میان بنادر ایران با کشورهای همسایه آبی‌مان در خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر حمایت کند.

وی در این راستا اشاره کرد: تعدادی سرمایه گذار از این طرح استقبال کرده و کشتی‌های مسافری لازم را خریداری و وارد کشور کرده اند. ضمن اینکه به دنبال آن هستیم تا با ایجاد نظام تشویقی، برای سرمایه گذاری در این خصوص جذابیت ایجاد کنیم. سازمان بنادر و دریانوردی نیز از طریق وجوه اداره شده از این موضوع حمایت خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص سوخت کم سولفور نیز گفت: سال گذشته توانستیم پس از ۶ سال پیگیری با ابتکار یک شرکت دانش بنیان به فناوری تولید سوخت کم سولفور دست یابیم؛ در حال حاضر از مرحله بحران در زمینه کمبود این سوخت عبور کرده ایم.

وی درباره راه آهن چابهار-زاهدان نیز تصریح کرد: پس از موافقت رهبر معظم انقلاب با تخصیص ۳۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی، هماهنگی‌های لازم برای اجرایی شدن آن انجام شده و در بهمن ماه امسال اولین قسط این مبلغ معادل ۳۰ میلیون یورو تخصیص داده شد.

اسلامی با اشاره به تکمیل این پروژه طبق زمان بندی اعلام شده، گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰ این پروژه نهایی می‌شود؛ در حال حاضر میزان پیشرفت فیزیکی آن از ۴۰ درصد عبور کرده که یک پیشرفت بسیار خوب محسوب می‌شود.

وی در خصوص نحوه تأمین ریل مورد نیاز برای تکمیل این پروژه اشاره کرد: قراردادی میان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار اصلی این پروژه با شرکت ذوب آهن به عنوان تولیدکننده ریل ملی به امضا رسیده که به خط آهن چابهار-زاهدان اختصاص پیدا می‌کند.

انتهای پیام/ منبع: مهر

ایستگاه مترو مولوی طی هفته آتی افتتاح می شود

بهره برداری از 6 ایستگاه خط 6 مترو تهران در نیمه نخست سال جاری

خطوط ریلی با جدیت در حال توسعه است

نوسازی جاده ها نیازمند منابع مالی قابل توجه است

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی