جنرال موتورز یک سر و گردن جلوتر از تسلا

به‌نظر می‌رسد شرکت خودروسازی «جنرال موتورز» به‌صورت چراغ خاموش به فناوری باتری که رؤیای در حال تحقق «تسلا» و «ایلان ماسک» است، رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

جنرال موتورز دوباره نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته و در یک چالش و رقابت بزرگ با تسلا موتورز اعلام کرده که موفق به ساخت یک باتری جدید برای وسایل نقلیه برقی شده است.

دامنه این باتری‌ها از مدل‌های مشابه تسلا بیشتر است و هزینه تولید کمتری نیز دارد.با وجود دامنه ۳۹۰ مایلی فعلی تسلا، جنرال موتورز وعده داده باتری جدیدش دامنه حرکتی ۴۰۰ مایلی را با یک بار شارژ کامل ارائه خواهد داد.سلول‌های باتری این شرکت در چندین مدل کاملا برقی جدید قابل استفاده خواهند بود که شامل خودروی برقی خودران کروز اوریجین و همچنین شاسی‌بلند لوکس کادیلاک در آینده است.

این شرکت همچنین تاکید کرده برنامه فعلی‌اش، صدور مجوز برای استفاده شرکت‌های دیگر از فناوری باتری جدید است.

گزارش خودرو

ماری بارا، مدیر عامل جنرال موتورز در یک سخنرانی گفت: جنرال موتورز به دنبال آینده‌ای تمام الکتریکی است؛ زیرا تغییرات آب و هوایی را به جد باور داریم. وی همچنین اظهار کرد: این شرکت بیش از ۳ میلیارد دلار در سال برای تحقیق و توسعه خودروهای برقی، بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ اختصاص می‌دهد.

جنرال موتورز قول داده قیمت سلول‌های باتری به زیر ۱۰۰ دلار در هر کیلووات ساعت کاهش خواهد یافت. مدیران جنرال موتورز معتقدند نسل جدید باتری‌های این شرکت به لطف کاهش هزینه تولید، سود سرشاری را به ارمغان خواهد آورد.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

ضرر ورود تسلا به صنعت خودرو آلمان

تسلا در رقابت پرفروش ها در آمریکا، سوم شد

تسلا برای بیش از 14 هزار خودرو مدل ایکس خود فراخوان داد

تعمیرگاه تخصصی بهنام عوارض تهران آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!