پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

mclaren-p1-alain-prost-edition-مک لارن پی 1_پی وان_الن پروست-1

مک لارن p1 با ظاهری اسپرت تر به یاد آلن پروست

شرکت خودروسازی مک لارن به پاس قدردانی از فعالیت راننده فرمول یک سابق خود یعنی “آلن پروست”، نسخه‌ای ویژه از مک لارن P1 را با طراحی منحصر به فرد معرفی کرد و برای نمایش عمومی راهی جشنواره سالانه سرعت “گود وود” ( GoodWood ) کرد. آلن پروست ( Alain Prost )، راننده فرمول یک فرانسوی […]

سهیل زنگنه
شنبه - ۶ تیر ۱۳۹۴

شرکت خودروسازی مک لارن به پاس قدردانی از فعالیت راننده فرمول یک سابق خود یعنی “آلن پروست”، نسخه‌ای ویژه از مک لارن P1 را با طراحی منحصر به فرد معرفی کرد و برای نمایش عمومی راهی جشنواره سالانه سرعت “گود وود” ( GoodWood ) کرد.

mclaren-p1-alain-prost-edition-مک لارن پی 1_پی وان_الن پروست-1

آلن پروست ( Alain Prost )، راننده فرمول یک فرانسوی متولد 24 فوریه 1955 میلادی است که یکی از بهترین رانندگان این مسابقات است وی در سال‌های فعالیت خود در تیم مک لارن توانست چهار عنوان قهرمانی را در مسابقات فرمول یک فصل 1985، فصل 1986، فصل 1989 و فصل 1990 را به دست آورد و افتخاری به کارنامه موفقیت‌های این شرکت و این تیم یعنی مک لارن بیافزاید. جالب است بدانید که تنها مایکل شوماخر، خوان مانوئل فانخیو و سپاستین فتل تعداد قهرمانی بیشتری دارند.

به همین جهت شرکت خودروسازی مک لارن هم به پاس قدردانی از این راننده، خودرویی ویژه را به نام این راننده توسعه داده است. همانطور که در تصاویر این مک لارن مشاهده می شود طراحی بدنه این خودرو از رنگ بندی خاص متشکل از رنگ‌های آبی و نوارهای قرمز رنگ و رنگ اصلی بدنه سفید رنگ استفاده شده که شبیه به طراحی و رنگ بندی لباس رانندگان فرمول یک درآمده است.
در قسمت مولد قدرتی خودرو هم کماکان از همان سیستم محرک پلاگین هیبریدی استاندارد و بدون هیچگونه تغییری استفاده می‌شود، این یعنی اینکه در زیر کاپوت این خودرو با پیشرانه‌ای هشت سیلندر V شکل 3.8 لیتری نصب شده به صورت موتور میانی در نیم تنه عقب و با قدرتی حداکثر 727 اسب بخاری طرف هستیم و در کنار آن موتوری الکتریکی بر روی چرخ‌های جلو با قدرتی 176 اسب بخاری به خدمت گرفته شده که در مجموع 903 اسب بخار قدرت و 900 نیوتن متر گشتاور را در اختیار خودرو قرار می‌دهند.

mclaren-p1-alain-prost-edition-مک لارن پی 1_پی وان_الن پروست-1 mclaren-p1-alain-prost-edition-مک لارن پی 1_پی وان_الن پروست-1 mclaren-p1-alain-prost-edition-مک لارن پی 1_پی وان_الن پروست-1

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی