درخواست وام شرکت های هواپیمایی آمریکایی از دولت

تحت تاثیر گسترده ویروس کرونا و افت شدید تقاضای پرواز، شرکت‌های هواپیمایی ایالات متحده آمریکا، از دولت این کشور ۵۰ میلیارد دلار وام درخواست کردند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

همزمان با همه گیر شدن ویروس خطرناک کرونا در جهان چند روز پیش ایالت متحده آمریکا اعلام کرد که با وضع قانون جدیدی قصد دارد به مدت ۳۰ روز از ورود مسافران و اتباع خارجی که سابقه سفر به کشورهای اروپایی به مناطق درگیر کرونا داشتند و همچنین انتقال و انتشار بیشتر این ویروس به داخل مرزهای این کشور جلوگیری کند.

بر اساس گزارشی که در وب‌سایت timesleader منتشر شده است، خطوط هواپیمایی بزرگ در ایالات متحده آمریکا که تاکنون متحمل ضرر و زیان‌های گسترده‌ای شده‌اند، از دولت این کشور به منظور استقامت و دوام آوردن در شرایط بحرانی به وجود آمده ناشی از افت شدید تقاضای مسافران برای سفرهای هوایی به علت شیوع گسترده ویروس کرونا، مبلغ ۵۰ میلیارد دلار وام و مساعده درخواست کرده‌اند تا بدین ترتیب از ورشکستگی و فروپاشی خود جلوگیری به عمل بیاورند.

به گفته گروه تجاری نماینده خطوط هوایی آمریکا، ۲۵ میلیارد دلار از این میزان به صورت وام و ۲۵ میلیارد دلار دیگر به صورت مساعده درخواست شده است.

گزارش خودرو

این گروه همچنین خواستار یک بسته حمایتی ۸ میلیارد دلاری برای هواپیماهای باری شده است. فرودگاهها نیز که هم اکنون تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا، میزبان خیل عظیمی از هواپیماهای زمین گیر شده هستند، ۱۰ میلیارد دلار مساعدت فوری از سوی دولت آمریکا را تقاضا و درخواست کرده اند.

گزارش ها حاکی از آن است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده نیز تاکنون از ارائه کمک و تسهیلات مالی حمایت کرده و وعده داده است که به منظور جلوگیری از ورشکستگی و فروپاشی ایرلاین ها مساعدت های فراوانی ارائه خواهد کرد.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

کاهش 90 درصدی پروازهای لوفت هانزا

کرونا ایرباس را زمین گیر کرد

آشنایی با هواپیمای بوئینگ 757 قبل از خرید بلیط هواپیما

آخرین وضعیت صنعت هوانوردی کشور در پی شیوع ویروس کرونا/ چگونگی حمایت از کسب و کارهای هوایی

تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!