محبوب ترین چهارچرخ ها در قاره سبز کدامند؟

براساس آمارها پر فروش ترین خودرو در کشورهای اتریش، آلمان، بلژیک و لوکزامبورگ فولکس واگن گلف است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

با توجه به اهمیت بازار فروش خودرو در کشورهای اروپایی، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران همواره با بررسی آمارهای مربوط به فروش و عرضه خودرو، به انتشار گزارش‌های مختلفی درباره پرفروش‌ترین، محبوب‌ترین و پرطرفدارترین خودروهای قابل دسترسی و عرضه می‌پردازند که نظر خیل عظیمی از مشتریان بازارهای جهانی خودرو را به سمت و سوی خود جلب می‌کند.

حالا این گزارش که در وب‌سایت autocar آمده است به مروری بر پرفروش‌ترین خودروهای اروپا در فوریه ۲۰۲۰ به تفکیک کشورهای این قاره سبز پرداخته است.

طبق گزارش مذکور در اتریش فولکس واگن گلف، در کرواسی اشکودا اوکتاویا، در فرانسه پژو ۲۰۸، در فنلاند تویوتا کرولا، در سوئیس اشکودا اوکتاویا، در استونی تویوتا RAV۴، در دانمارک تویوتا یاریس، در جمهوری چک اشکودا اوکتاویا، در آلمان فولکس‌واگن گلف، در یونان تویوتا یاریس، در مجارستان داچیا لوجی، در ایرلند هیوندای توسان، در ایتالیا فیات پاندا، در لتونی پژو ۳۰۸، در لوکزامبورگ فولکس‌واگن گلف، در هلند کیا نیرو، در اسپانیا سئات لئون، در نروژ آئودی ای-ترون، در اسلواکی اشکودا فابیا، در لهستان تویوتا کرولا، در پرتغال رنو کلیو، دررومانی داچیا لوگان و در انگلستان فورد فیستا، خودروهای محبوب هستند.

با نگاهی به فهرست منتشر شده می‌توان دریافت که خودروی فولکس واگن گلف در کشورهای اتریش، آلمان، بلژیک و لوکزامبورگ علاقه‌مندان و مشتریان بیشتری نسبت به سایر کشورها در این قاره سبز دارد.

گزارش خودرو

همچنین یکی دیگر از محصولات پرفروش و محبوب در این فهرست خودروی اشکودا اوکتاویا است که در بازار کشورهایی همچون سوئیس، جمهوری چک، کرواسی و اسلوونی فروش قابل توجهی را به نام خود به ثبت رسانده است.

گستره وسیعی از خودرو‌های تویوتا کرولا و یاریس و راو۴ نیز که در بسیاری از کشورهای اروپایی طرفداران و محبوبیت زیادی دارند، بیشتر در کشورهای فنلاند، لهستان، دانمارک و یونان به چشم می‌خورد.

همچنین یکی دیگر از نکاتی که در این فهرست نظر کارشناسان و تحلیل‌گران خودرو را به سمت و سوی خود جلب کرده است، روحیه ملی‌گرایی و تمایل بسیاری از شهروندان در کشورهایی نظیر ایتالیا، آلمان،سوئد و فرانسه به خریداری و استفاده از خودروهای ملی و حمایت از تولید داخلی و وطنی بوده است.

همچنین علاقه شهروندان برخی از کشورهای منطقه اسکاندیناوی یا شمال اروپا نظیر هلند و نروژ به علت یارانه و تسهیلات دولتی به خریداری وسایل نقلیه برقی پاک و دوستدار محیط زیست قابل توجه است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

افت 80 درصدی فروش خودرو این بار به نام نیسان

رشد 1.4 درصدی فروش خودرو در سال 2019 در بازار اروپا

تویوتا به دنبال فتح قله در بازار اروپا

نگاهی به ون‌ های با قابلیت استفاده شخصی در بازار ایران/ این مینی بوس های کامپکت

وقتی یکی کافی نیست، 2 تا بساز!/ نسل دوم ون‌های فولکس‌واگن به توان 2

کارخانه های فولکس واگن و فورد تعطیل می شوند؟

تعمیرگاه تخصصی بهنام عوارض تهران آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!