تداوم تعطیلی در شرکت هواپیماسازی بویینگ

در پی شیوع ویروس کرونا و اوج گیری آن انتشار آن، شرکت هواپیماسازی بویینگ آمریکا در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۰ اعلام کرد کارخانه خود را در ایالت واشنگتن تعطیل و تمامی فعالیت‌های آن را متوقف خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خیری جوان خودزو

شرکت هواپیماسازی بویینگ آمریکا در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۰ اعلام کرد که به منظور مقابله با شیوع ویروس خطرناک و مرگبار کرونا کارخانه خود را در ایالت واشنگتن تعطیل و تمامی فعالیت‌های آن را متوقف خواهد کرد.

در آن زمان تصور می شد که این تعطیلی تنها به مدت یک هفته یا مدت کوتاهی به طول می انجامد اما حالا به نظر می‌رسد که با شیوع گسترده ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایالات متحده و افزایش شمار قربانیان این بیماری، از سرگیری فعالیت و تولید این کارخانه در هاله ای از ابهام فرو رفته است.

بویینگ هنوز درخصوص زمان بازگشایی کارخانه هواپیماسازی خود اظهار نظر نداشته و در آخری بیانیه های خود نیز از لزوم تمرکز بر حفظ سلامت و بهداشت جامعه و همچنین کارکنان خود سخن گفته است.

طبق اعلام بویینگ، ۱۳۵ نفر از کارکنان جهانی این شرکت بزرگ که ۱۶۰ هزار پرسنل در اختیار دارد به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

استن دیل، مدیر ارشد اجرایی هواپیماهای تجاری بوئینگ در این خصوص خاطرنشان کرده است: ما همچنان مطابق دستورالعمل های دولت به منظور مقابله با گسترش ویروس کرونا عمل کرده و با تمرکز بر حفظ سلامت و بهداشت جامعه و کارکنان خود در خصوص بازگشایی و از سرگیری تولید کارخانه ها تصمیم گیری خواهیم کرد.

شیوع گسترده ویروس کرونا و سرعت بالای همه گیری آن هم اکنون تمامی کشورهای جهان را به شدت درگیر کرده و به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، اقتصاد آنها را فلج کرده و بحران های مالی و رکود اقتصادی شدیدی را در آنها ایجاد کرده است.

صنعت هوانوردی و شرکت های هواپیمایی نیز که در این میان از جمله بزرگترین قربانیان شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار به شمار می روند و در این مدت شاهد لغو و تعلیق پروازهای مسافری، تعطیلی فرودگاهها و همچنین توقف خط تولید کارخانه های هواپیماسازی بوده اند، تاکنون متحمل ضرر و زیان های مالی گسترده و هنگفتی شده اند.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

ایرباس با اتخاذ تدابیر بهداشتی دست به کار شد

بوئینگ هم در آستانه تعطیلی قرار گرفت

تولید بوئینگ 737 مکس متوقف شد

آلمانی ها این بار به دنبال فتح آسمان

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!