رانندگان ناوگان جاده ای نگران نباشند/ رانندگان حمل و نقل جاده مشمول بیمه بیکاری می شوند

به گفته معاون توسعه مدیریت سازمان راهداری، پنج برنامه حمایتی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای حمایت از رانندگان بخش حمل و نقل جاده‌ای مسافری که بخاطر شیوع ویروس کرونا متضرر شده اند تدوین شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمد تیموری معاون توسعه مدیریت سازمان راهداری از تدوین پنج برنامه حمایتی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای حمایت از رانندگان بخش حمل و نقل جاده‌ای مسافری که بخاطر شیوع ویروس کرونا متضرر شده اند، خبر داد.

وی با اشاره به حضور ۶۰۰ هزار راننده دارای کارت هوشمند در بخش مسافری بین شهری در کشور افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، این رانندگان به خاطر کاهش مسافرت‌ها متضرر شدند و به همین دلیل سازمان راهداری با همکاری سایر بخش‌ها تلاش کرد با طراحی ۵ برنامه، بخشی از مشکلات این قشر را جبران کند.

وی بیان کرد: در نخستین اقدام، با همکاری شبکه بانکی و با ابلاغ بانک مرکزی، وام‌های بخش حمل و نقل مسافری به مدت سه ماه معوق و مصوبه مربوط توسط بانک مرکزی به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.

به گفته معاون توسعه مدیریت سازمان راهداری، همچنین با الکترونیکی کردن خدمات مربوط به کارت هوشمند حمل و نقل و اسناد حمل، هزینه‌های این بخش به سمت صفر شدن رفت و از این جهت نیز کمک زیادی به رانندگان شد.

وی همچنین توسعه خدمات بیمه‌ای و بهره مندی رانندگان بیکار شده از بیمه بیکاری با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پرداخت تسهیلات یک تا دو میلیون تومانی به رانندگان بخش مینی بوس های بین شهری و همچنین توزیع بسته‌های بهداشتی و اقلام مبارزه با شیوع کرونا در پایانه‌ها و مراکز توزیع مسافر و بار را از دیگر برنامه‌های سازمان راهداری برای حمایت از رانندگان بخش حمل و نقل مسافری دانست.

گزارش خودرو

تیموری همچنین در خصوص مهمترین برنامه‌های سازمان راهداری در سال جاری گفت: تأمین امنیت و ایمنی در سطح ۲۱۷ هزار کیلومتر از جاده‌های اصلی و فرعی و روستایی مهمترین اولویت کاری ما در سال ۹۹ است و به همین منظور، ۱۲ هزار راهدار و ۹ هزار دستگاه انواع تجهیزات راهداری آماده خدمت به مسافران به خصوص بعد از پایان شیوع کرونا خواهند بود.

وی تصریح کرد: همچنین امسال حداقل ۲ هزار دوربین ثبت تخلفات رانندگی به دوربین‌های نظارتی سازمان راهداری افزوده می‌شود تا ضریب ایمنی سطح جاده‌های کشور ارتقا یابد.

به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری، بهسازی راه‌های سیل زده در استان‌های سیل خیز بخصوص کرمان، سیستان و بلوچستان و همچنین لرستان از دیگر اقدامات این سازمان در سال جاری خواهد بود.

تیموری افزود: خوشبختانه پس از وقوع سیل، به فاصله کوتاهی راه‌های موقت در مناطق سیل زده ایجاد شد اما برای ایجاد زیرساختهای اساسی این مناطق برنامه ریزی شده است و در ماه‌های آینده زیرساخت‌های حمل و نقلی در این مناطق از جمله پل‌های مورد نیاز به صورت اساسی ایجاد خواهد شد.

وی در خصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و به خصوص بخش حمل و نقل بار که جزو برنامه‌های سالجاری سازمان راهداری است نیز گفت: تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و به خصوص بند ب ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید برای نوسازی ناوگان کامیونی و مسافری کشور اقدام کنیم ضمن اینکه بخشی از تجهیزات و ماشین آلات راهداری نیز باید نوسازی شوند.

انتهای پیام/ منبع: مهر

نرخ مالیات بر درآمد بخش حمل و نقل جاده ای اعلام شد

نصب 3 هزار پارتیشن در تاکسی های پایتخت

توسعه و نوسازی ماشین آلات و تجهیزات راهداری در دستور کار قرار گرفت

ایستادگی در حرکت / ویروس کرونا چگونه از وسایل حمل و نقل عمومی و شخصی منتقل می شود؟!

افزایش مسافران اتوبوس در اولین روز کاری سال

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!