نیمی از کارکنان تسلا در مرخصی اجباری بدون حقوق به سر می برند

ظاهرا شرکت خودروسازی تسلا درپی شیوع کرونا مجبور به تعدیل نیروی موقت نیمی از کارمندان بخش های فروش و تحویل خود شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مدیران شرکت تسلا به گروهی از کارمندان خود اعلام کردند که نیمی از کارمندان فروش و تحویل در چندین ایالت این کشور مشمول طرح مرخصی اجباری خواهند بود.

بنا بر این گزارش، این اظهارات را کارکنان این شرکت که خواستند نامشان فاش نشود بیان کردند، سخنگوی تسلا نیز به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

طبق گفته این کارکنان، این مرخصی اجباری بدون حقوق برای کارگران بخش فروش و تحویل تسلا بر اساس رتبه و مدت قرار داد بوده است نه براساس کارآیی آنها.

آنها همچنین گفتند کسانی که سطح شغلی پایین دارند یا سهمیه فروش کمتری در هر سه ماه دارند، همه آنها به طور موقت بیکار شده اند.

کارمندان ارشدی که در بخش های فروش و تحویل کار می کردند و کمتر از دو سال در این شرکت بوده اند نیز مشمول این طرح تعدیل نیروی موقت شده اند.

یکی از کارمندان مشمول این طرح اظهار داشت که آنها نگران هستند که اخراج های دائمی درپی تعدیل نیروی موقت رخ دهد چرا که تسلا در اوایل سال ۲۰۱۹ تلاش برای کاهش هزینه ها و تعطیلی فروشگاه های خود را آغاز کرده بود.با این حال این کارمندان امیدوارند که پس از این که این بیماری همه گیر کنترل شد، بتوانند به کار خود در تسلا بازگردند.

شرکت خودروسازی تسلا در ایمیلی که روزهای گذشته به کارمندان خود ارسال کرد نوشت که به دلیل شیوع کرونا مجبور است نیروهای غیر ضروری خود را به مرخصی اجباری بدون حقوق بفرستد و دستمزدها را در نیز تا پایان تعطیلی مراکز تولید در آمریکا کاهش دهد.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

تسلا در رقابت پرفروش ها در آمریکا، سوم شد

تسلا از بانک های چینی وام دریافت می کند

ثروت بنیانگذار شرکت تسلا افت کرد

تسلا هواکش تولید می کند

راز عدم کاهش فروش تسلا چیست؟

ساخت کارخانه ای برای تولید سایبرتراک هدف بعدی تسلا

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!