جنرال موتورز دست به کار شد/ تولید دستگاه های کمک تنفسی توسط خودروسازان آمریکایی

شرکت جنرال موتورز آمریکا اعلام کرد: تولید دستگاه‌های کمک تنفسی را برای بیماران با علائم حاد ویروس کرونا آغاز کرده و طی ماه جاری نخستین محموله از این تجهیزات پزشکی را به دولت آمریکا تحویل خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

وزارت بهداشت و خدمات سلامت آمریکا، مجموعا ۶/ ۲ میلیارد دلار قرارداد با چند شرکت برای تولید ۱۳۷ هزار دستگاه کمک تنفسی تا سال ۲۰۲۰ بسته است.

در قالب این قراردادها، شرکت خودروسازی جنرال موتورز، قراردادی به ارزش ۴/ ۴۸۹ میلیون دلار برای ساخت ۳۰ هزار دستگاه کمک تنفسی تا پایان ماه آگوست امضا کرده است.

از دیگر شرکت‌هایی که با وزارت بهداشت آمریکا برای ساخت دستگاه کمک تنفسی قرارداد دارند، می‌توان به شرکت فیلیپس هلند، با قراردادی به حجم ۷/ ۶۴۶ میلیون دلار اشاره کرد.

گزارش خودرو

دیگر شرکت‌هایی نظیر جنرال الکتریک، هیلروم و همیلتون هم با طرف آمریکایی قرارداد بسته‌اند.این ۱۳۷ هزار دستگاه کمک تنفسی قرار است برای تامین ذخیره استراتژیک ملی آمریکا، از این شرکت خریداری شود.

شرکت خودروسازی جنرال موتورز همچنین اعلام کرده تا پایان ماه آوریل، از کارخانه خود برای ساخت ماسک با ظرفیت یک و نیم میلیون ماسک در ماه، در شهر تولوکای مکزیک، بهره‌برداری خواهد کرد.

این شرکت اعلام کرده است: طی ۶ ماه آینده با هدف کمک به کنترل شیوع ویروس کرونا، ۹ میلیون ماسک تولید می‌کند.

در بیانیه این شرکت آمده است: بخشی از این ماسک‌ها به بیمارستان‌های عمومی مکزیک تحویل داده خواهد شد و بخش دیگری از آن برای استفاده توسط کارگران و فعالان فروش خودروی جنرال موتورز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

تقلای خودروسازی جهان برای خروج از بحران کرونا

پاسخی به فورد/ نگاهی به ای ام سی جاولین مدل 1968 در مشهد

افت 43 درصدی فروش محصولات جنرال موتورز در چین

از ماشین تا کپسول!/ قانون ((تولید در وضعیت جنگی))، جنرال موتورز را به تولید دستگاه تنفسی وادار کرد

تمدید تعطیلی صنعت خودرو آمریکا تا یک ماه دیگر

تغییر کاربری خطوط تولید خودروسازان آمریکایی در دستور کار قرار گرفت

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!