ناوگان حمل و نقل جاده ای از ماه آینده نوسازی می شود

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای از ماه آینده از طریق واردات آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

عبدالهاشم حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار کرد: تولیدات کارخانه‌های داخلی تولیدکننده اتوبوس و کامیون در حد استانداردهای اروپا علی رغم شرایط تحریمی ادامه دارد و طی ۱۰ سال گذشته حتی اتوبوس هم صادر می‌کردیم اما در حال حاضر این کارخانه‌ها با مشکل تأمین ارز مواجه هستند و امیدواریم این مشکلات با اجرای طرح نوسازی ناوگان جاده‌ای با نام طرح ریاست جمهوری مرتفع شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه علت فعالیت کامیون‌های فرسوده در جاده‌ها چیست، افزود : ما تولیدکننده کامیون نیستیم و در این بخش، مصرف کننده محسوب می‌شویم اما نوسازی این ناوگان از ماه آینده از طریق واردات آغاز می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود ۱۵ هزار اتوبوس در کشور با عمر متوسط ۱۰ سال و زیر ۱۰ سال، گفت: در حال حاضر ۳۵۰ هزار کامیون نیز در حمل و نقل برون شهری تردد می‌کنند که با احتساب کامیون‌های درون شهری به ۵۰۰ هزار دستگاه می‌رسد.

حسن نیا با بیان اینکه سیاست نوسازی ناوگان به دلیل تحریم‌های ظالمانه و ایجاد مشکل در انتقال ارز متوقف شده است، ادامه داد : ما برای پویاتر کردن حوزه حمل و نقل پیشرفت‌های خوبی کردیم اما به دلیل تحریم‌ها دچار مشکلاتی شدیم و امیدواریم با مکانیزم‌های دیگر این مشکلات را حل کنیم.

وی از اقدام مشترک با سازمان استاندارد و وزارت صمت و سایر دستگاه ها و کارخانجات تولیدی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و اعلام کرد : ما از پتانسیل برنامه ششم توسعه و دیگر قوانین استفاده کردیم و تا یک ماه آینده به نتایج خوبی خواهیم رسید.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

افزایش 5 درصدی تردد ها در محورهای برون شهری

افتتاح 110 کیلومتر راه جدید تا پایان سال در سه استان

مکمل آزادراه همت-کرج در چه تاریخی افتتاح می شود؟

ترکیه اجازه ورود به کامیون های ترک را هم نمی دهد

فعالان صنعت حمل و نقل به دنبال دریافت تسهیلات مالی

بازگشایی جاده اسالم به خلخال

لاماری ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!