تسهیلات وعده داده شده به ایرلاین های داخلی هنوز پرداخت نشده است

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایران بیان کرد: اخیراً از سوی وزیر راه و شهرسازی اعلام شد که 2400 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با سود ۱۲ درصد برای ایرلاین‌های داخلی در نظر گرفته شده اما تاکنون هیچ مبلغی به ایرلاین‌ها پرداخت نشده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایران اظهار کرد: از میان ۱۷ ایرلاین داخلی تاکنون ۱۵ شرکت هواپیمایی بهای بلیت پروازهایی را که مردم در ایام شیوع ویروس کرونا مسترد کرده‌اند یا کنسل شده است را بازگردانده‌اند و هیچ بدهی به مردم ندارند.

وی با اشاره به اینکه شرکت هواپیمایی ایران ایر تاکنون بابت مسترد شدن این بلیت‌ها حدود ۱۷۰ میلیارد تومان به مردم بازگردانده است، افزود: 2 ایرلاین دیگر نیز بخش اعظمی از بهای بلیت پروازهای مسترد شده را به مردم بازگردانده‌اند و تنها بخشی از پروازهای خارجی باقی مانده که هم اکنون در حال اقدام برای برگرداندن پول مشتریان هستند اما نباید با طرح اظهارات غیرکارشناسی بیش از آن چیزی که تا امروز شیوع ویروس کرونا به همه ایرانی‌های دنیا آسیب زده، ضربه وارد کنیم.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه بیش از ۱۷ هزار هواپیما در دنیا به خاطر شیوع ویروس کرونا زمین‌گیر شده اند، گفت: بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی در دنیا در مرز ورشکستگی قرار دارند و دولت‌های آنها از این ایرلاین‌ها حمایت‌های مناسبی کرده و می‌کنند تا ورشکست نشوند و امیدواریم دولت ما نیز با اندیشیدن تمهیدات مناسب مانع این اتفاق در ایران شود.

وی اعلام کرد: اخیراً از سوی وزیر راه و شهرسازی اعلام شد که 2400 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با سود ۱۲ درصد برای ایرلاین‌های داخلی در نظر گرفته شده و تخصیص یافته است تا این شرکت‌های هواپیمایی بتوانند مجدداً روی پای خود بایستند اما تاکنون هیچ مبلغی به ایرلاین‌ها پرداخت نشده و امیدواریم هر چه سریعتر این اتفاق بیفتد تا شاهد ورشکستگی شرکت‌های هواپیمایی داخلی نباشیم.

سامانی با اشاره به ادعای بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی ایرلاین‌های ایرانی به مسافران بابت کنسل شدن بلیت هواپیما در ایام شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: به هیچ وجه این ادعا صحت ندارد و طرح چنین مباحثی تنها به صنعت هوانوردی کشور که در این ماه‌ها با زیان هنگفتی مواجه شده، آسیب وارد می کند و نشان دهنده بی‌توجهی به این بحران جهانی است. چرا که حجم هزینه‌هایی که بابت مستند شدن این بلیتها پرداخت می‌کند، بسیار بیشتر از ورودی‌هایش است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

پرداخت 8 هزار میلیارد ریال هزینه استرداد بلیت به مسافران توسط ایرلاین های داخلی و خارجی

ایرلاین های خارجی هزینه استرداد بلیت را نمی پردازند

ترافیک هوایی 1.2 میلیارد افت خواهد کرد

هنوز وام کرونایی یا تسهیلاتی به صنعت هوانوردی تزریق نشده است/ کادر پروازی خانه نشین شده اند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!