کاهش 5 درصدی فروش پورشه تحت تاثیر شیوع کرونا

پوزشه به عنوان یکی از بزرگ ‌ترین و موفق ‌ترین زیر مجموعه های فولکس واگن در گزارشی از افت فروش 5 درصدی خود در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

شرکت خودروسازی پورشه آلمان از کاهش ۵ درصدی میزان فروش خود در سه ماه نخست سال جاری میلادی تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا خبر داد.

شرکت خودروسازی پورشه آلمان که یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین زیرمجموعه‌های فولکس واگن به شمار می‌رود، به تازگی با انتشار گزارشی اعلام کرده است که میزان فروش آن در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی ۵۳ هزار و ۱۲۵ دستگاه خودرو بوده که تحت تاثیر شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۵ درصدی رو به رو شده است.

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

این شرکت بر این باور است که اعلام قرنطینه، تعطیلی کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های خودرو و اعمال محدودیت‌های سختگیرانه از سوی دولت کشورهای مختلف در بحران کرونا موجب شده است که میزان فروش خودروهای لوکس و اسپرت آن نسبت به سه ماهه منتهی به مارس سال ۲۰۱۹ کاهش قابل توجهی را تجربه کنند.

طبق گزارش وب‌سایت retailnews، در این میان خودروی شاسی بلند پورشه کاین همچنان محبوب‌ترین و پرطرفدارترین خودروی این برند آلمانی به شمار می‌رود که توانسته است در نخستین فصل سال جاری میلادی ۱۸ هزار و ۴۱۷ دستگاه خودرو در بازارهای جهانی به فروش برساند.

بعد از آن خودروی شاسی بلند پورشه ماکان توانسته در همین بازه زمانی با فروش ۱۵ هزار و ۵۴۷ دستگاه در رتبه دوم و پورشه ۹۱۱ نیز با فروش ۸ هزار و ۴۸۲ دستگاه در رتبه سوم پرفروش‌ترین خودروهای این شرکت جای بگیرند.

انتهای پیام/ منبع: دنیای اقتصاد

رنگ خاص برای خودرو خاص/ محبوب ترین رنگ ها در خودرو چه هستند؟

دریافت 2 جایزه توسط پورشه تایکان

پورشه مجددا تمامی بخش های تولیدی خود را تعطیل کرد

نسل بعدی پورشه ماکان، برقی خواهد بود؟

دزد دریایی/ موتور بریتانیایی، بدنه پورشه و ساخت فرانسه

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!