صنعت هوانوردی در شرایط حساسی قرار گرفته است

به گفته مدیرعامل شرکت فرودگاه و ناوبری هوایی ایران، شرایط خاصی که امروز بر صنعت هوانوردی دنیا حاکم است، تأثیر به سزایی بر درآمد شرکت‌های هواپیمایی گذاشته و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نیز از این قضیه مستثنی نیست.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سیاوش امیر مکری مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در خصوص اولویت‌های در نظر گرفته برای سال جاری گفت: شرایط خاصی که امروز بر صنعت هوانوردی دنیا حاکم است، تأثیر به سزایی بر درآمد شرکت‌های هواپیمایی گذاشته و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نیز از این قضیه مستثنی نیست.

وی افزود: در حال حاضر به توجه به کاهش شدید منابع ناچار به بازبینی در برنامه‌های اجرایی سال ۹۹ شده ایم و در حال تعیین پروژه‌هایی هستیم که در سال جاری با توجه به درآمدهایمان بتوانیم آن‌ها را به انجام برسانیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تصریح کرد: برای این منظور ۲۱ پروژه فرودگاهی را در اولویت قرار داده ایم و تلاش داریم تا پایان سال آنها را به بهره‌برداری برسانیم.

امیرمکری با بیان این که این بسته شامل حال شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نیز می‌شود، در این باره توضیح داد: میزان تسهیلات در نظر گرفته شده در قالب بسته حمایتی برای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور و نیز شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی مجموعاً ۵۰۰ میلیارد تومان است.

این مقام مسئول اشاره کرد: چندی پیش وزیر راه و شهرسازی از تصویب بسته حمایتی پیشنهادی این وزارتخانه به منظور کمک به شرکت‌های حمل و نقلی در هیئت دولت خبر داد.

انتهای پیام/

برای حفظ و پویا کردن دوباره صنعت هوایی نیاز به اختیارات ویژه داریم

تحمیل خسارت 3 هزار میلیارد تومانی به شرکت های هواپیمایی

113 میلیارد دلار؛ خسارت کرونا به صنعت هوایی

افزایش 12 درصدی جابجایی مسافر در مهر ماه سال جاری

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!