پروازهای خارجی افزایش یافت/ یک شرکت هواپیمایی جدید راه اندازی شد

دبیر انجمن شرکت ‌های هواپیمایی از راه اندازی یک شرکت هواپیمایی جدید خبر داد و گفت: تعداد پرواز های خارجی شرکت های هواپیمایی مسیر صعودی دارد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت ‌های هواپیمایی درخصوص آخرین وضعیت پروازهای خارجی برنامه‌ای اظهار کرد: ایران ایر بعد از کرونا، پرواز هفتگی به آمستردام راه اندازی کرده است؛ پروازهای روتین و برنامه‌ای هما به لندن و پاریس هم از سر گرفته شده است.

وی در این راستا ادامه داد: هلندی‌ها برای راه اندازی پروازهای برنامه‌ای آمستردام برخی پروتکل‌ها را اعلام کرده‌اند که باید روی مسافران اعمال شود. این پروتکل‌ها شامل مسافرانی است که ویزای شینگن یا اقامت اروپا داشته باشند و مسائلی از این دست را شامل می‌شود. بنابراین صرفاً مسافرانی که اقامت یکی از کشورهای اروپایی را داشته باشند می‌توانند با پرواز آمستردام به هلند بروند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره پروازهای آلمان و فرانکفورت هما نیز گفت: فعلاً آلمان اجازه شروع پروازهای برنامه‌ای را نداده است اما ایران ایر در حال رایزنی با آلمانی هاست تا اگر این کشور پروازهای ورودی خارجی را باز کند، ایرانی‌ها هم بتوانند با پروازهای هما به این کشور سفر کنند.

وی ادامه داد: آلمان و چند کشور اروپایی دیگر در حال کاهش شرایط سخت گیرانه قرنطینه هستند و این احتمال وجود دارد که به زودی شاهد بازگشایی پروازهای سایر کشورهای اروپایی باشیم.

اسعدی سامانی تصریح کرد: اسپانیا نیز هنوز اجازه‌ای برای پروازهای برنامه‌ای و روتین صادر نکرده است؛ اما این کشور اجازه داده تا اگر پروازهای موردی برای بازگرداندن ایرانیان لازم باشد، ایران ایر به این کشور پرواز داشته باشد. ولی ایران ایر پیگیر است که هر گاه قرنطینه‌های اسپانیا به اتمام برسد، پروازهای برنامه‌ای به مادرید را از سر ب گیرد.

گزارش خودرو

وی اشاره کرد: پروازهای تهران به شرق آسیا صرفاً به دو مقصد بانکوک (تایلند) و کوالالامپور (مالزی) به صورت برنامه‌ای در حال اجراست و هواپیماهای ماهان پرواز به این دو مقصد را انجام می‌دهد؛ هندی‌ها هم هنوز قرنطینه‌های کنترل کرونا را لغو نکرده و صرفاً پروازهای موردی به این کشور داریم که در این راستا، هما هفته گذشته به هند رفت و ایرانیان مقیم این کشور را از دهلی به فرودگاه امام خمینی (ره) بازگرداند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره فعالیت یک ایرلاین جدید ایرانی گفت: یک ایرلاین جدید توانسته موافقت اصولی سازمان هواپیمایی کشوری را اخذ کند اما هنوز نتوانسته AOC (مجوز فعالیت و بهره برداری) از این سازمان دریافت کند.

وی اعلام کرد: صاحب امتیاز این ایرلاین جدید، یکی از مقامات ارشد اسبق سازمان هواپیمایی کشوری است.

به گفته اسعدی سامانی، این ایرلاین هنوز نتوانسته هواپیما وارد کند ولی در حال خرید و وارد کردن هواپیماست.

انتهای پیام/ منبع: مهر

مقامات سازمان هواپیمایی به دنبال از سرگیری مجدد پروازهای عبوری

پرداخت 8 هزار میلیارد ریال هزینه استرداد بلیت به مسافران توسط ایرلاین های داخلی و خارجی

سازمان هواپیمایی در حال پیگیری بدهی ایرلاین های خارجی است

برای حفظ و پویا کردن دوباره صنعت هوایی نیاز به اختیارات ویژه داریم

تمامی مسافران بلافاصله بعد از ورود ترمینال تب سنجی می شوند

تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!