بنزین در ونزوئلا 2 نرخی شد/ سیستم جدید عرضه بنزین در این کشور موجب سردرگمی مردم شد

کشور ونزوئلا به عنوان تولید کننده نفت طی ماه های اخیر پمپ بنزین هایش خالی به علت تحریم  و تعطیلی کارخانه ها تعطیل بوده اما دولت این کشور با واردات سوخت از ایران به کمبود سوخت پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

ونزوئلا در روز دوشنبه یک سیستم جدید قیمت گذاری سوخت را راه اندازی کرد که به دهه ها یارانه‌های سنگین بر قیمت بنزین پایان داد.

این تصمیم باعث به وجود آمدن صف های بلند و سردرگمی رانندگان در ونزوئلا شد. دولت این کشور با واردات سوخت از ایران به کمبود سوخت پایان داده است.

سوخت ارزان دهه هاست به عنوان حق مسلم مردم ونزوئلا در این کشور تولید کننده نفت به حساب می‌آید ولی پمپ بنزین های این کشور طی ماه های اخیر به خاطر تعطیلی پالایشگاه ها و تحریم های آمریکا خالی شده اند.

گزارش خودرو

ایران بر خلاف تهدیدهای آمریکا پنج نفتکش حامل سوخت به ونزوئلا فرستاد که هفته گذشته به این کشور رسید. تهران اعلام کرده در صورت درخواست کاراکاس سوخت بیشتری به این کشور می فرستد.

مادورو در روز یکشنبه یک سیستم دوگانه برای فروش سوخت ایجاد کرد که طبق آن رانندگان می‌توانند در هر ماه 120 لیتر بنزین با نرخ دولتی خریداری کنند که معادل 2 سنت در هر لیتر می‌شود ولی باید برای مقدار بیشتر از این حد 50 سنت در هر لیتر بپردازند.

این سیستم جدید باعث سردرگمی کارگران پمپ بنزین ها و مصرف کنندگان در سراسر این کشور شده است.

بسیاری از پمپ بنزین ها تا ساعت 9 صبح امروز به وقت کاراکاس هنوز بسته بودند چون کارکنان و نیروهای امنیتی باید بر توزیع بنزین با این سیستم جدید نظارت می کردند و منتظر دستورالعمل شرکت نفت دولتی ونزوئلا بودند.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

4600 خودرو، رایگان گازسوز می شوند

افزودن شدن 100 جایگاه تک سکو سی‌ان‌جی و سوخت مایع به تهران

کرونا با بازار بنزین چه کرد؟/ کسادی بی سابقه در یکی از پر رونق ترین بازارها

افت 50 درصدی مصرف بنزین در کشور/ جایگاه داران با مشکلات زیادی مواجه هستند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!