عوارضی های 4 آزادراه آماده الکترونیکی شدن

معاون وزیر راه و شهرسازی از آمادگی کامل برای الکترونیکی کردن عوارض چهار آزادراه که نصب تجهیزات آن هم به پایان رسیده است، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور اظهار کرد: به غیر آزادراه ‌هایی که طی دو سال گذشته الکترونیکی شدند، منطقه یک آزادراه تهران – شمال و آزادراه همت – کرج نیز در اواخر سال گذشته افتتاح شدند که هر دوی آنها نیز پرداخت عوارض‌شان الکترونیکی بود اما متاسفانه کمتر از ۱۰ درصد عوارض این آزادراه‌ها از سوی مردم پرداخت شده است.

وی افزود: چهار آزادراه قزوین – رشت، زنجان – تبریز، قم – اصفهان و قم – نطنز نیز آماده پیوستن به طرح پرداخت الکترونیکی عوارض هستند و همه تجهیزات مورد نیاز در این زمینه برای آنها به طور کامل نصب شده است. اما تفاهمی با سرمایه‌گذار انجام نداده‌ایم.

خادمی تصریح کرد: یکی از مهمترین مسائلی که در زمینه الکترونیکی کردن پرداخت عوارض آزادراه‌های کشور وجود دارد بازگشت سرمایه سرمایه‌گذاران این آزادراه‌هاست که بخش عمده آن از طریق عوارض صورت می‌گیرد؛ بنابراین اگر مردم از الکترونیکی کردن عوارض آزادراهی استقبال نکنند و عوارض‌شان را پرداخت نکنند این طرح قابلیت اجرایی پیدا نمی‌کنند و نمی‌توانیم دیگر آزادراه‌های کشور مانند مسیرهایی که در سال گذشته به این طرح اضافه کردیم، الکترونیکی کنیم.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

احتمال اعلام تعرفه های جدید آزادراهی طی هفته آینده

پیشرفت ۸۰ درصدی ساخت آزادراه کنارگذر جنوبی تهران

کاهش 2 درصدی ترددها در محورهای برون شهری

مکمل آزادراه همت-کرج در چه تاریخی افتتاح می شود؟

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!