خوداتكايي در صنعت خودرو با همكاري دانش بنيان ها محقق مي شود/ ضرورت ايجاد روابط دو سويه صنعت و علم

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس گفت: از آنجا كه كشورهاي مختلف همكاري خودرويي خود با ايران را به صفر رسانده و يا تقليل داده اند، ما بايد به خود تكيه كنيم و اين خوداتكايي با همكاري دانش بنيان ها به دست مي آيد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مصطفي طاهري با تاكيد بر ضرورت استفاده از توان شركت هاي دانش بنيان در صنعت خودرو كشور، تصريح كرد: قطعه سازان داخلي با توجه به امكانات و دانش خود توانسته اند بخشي از نياز صنعت خودرو را مرتفع كنند اما هنوز وابستگي به دانش خارجي و تامين قطعات از خارج از مرزهاي كشور به حداقل ممكن نرسيده است.

وي با بيان اينكه شرايط موجود توليد خودرو، دليلي شد تا توليدكنندگان خودرو بيش از گذشته بخواهند در جهت خوداتكايي گام بردارند، افزود: براي آنكه بتوان بدون نياز به شركت هاي خارجي به توليد خودرو پرداخت بايد به سمت مجموعه هاي دانش بنيان برويم؛ مجموعه هايی كه براي رشد صنعت خودرو آمادگي لازم را دارند.

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس خاطرنشان كرد: صنعت خودرو با تحريم هاي ظالمانه اي روبرو شده است و البته تحريم صنعت خودرو نشان داد كه آمريكا مي خواهد صنعت و اشتغال كشور را هدف قرار دهد؛ از آنجا كه كشورهاي مختلف همكاري خودرويي خود با ايران را به صفر رساندند و يا تقليل دادند، ما بايد به خود تكيه كنيم و اين امر قطعا با همكاري دانش بنيان ها به دست مي آيد.

خودروسازان نياز صنعتي خود را اعلام كنند

گزارش خودرو

نماينده مردم زنجان و طارم در مجلس شوراي اسلامي، توسعه و رشد صنعت خودروي داخلي را امري اجتناب ناپذير دانست و گفت: خودروسازان بايد نيازهاي خود را به شركت هاي دانش بنيان و دانشگاه ها اعلام كنند و از ظرفيت هاي بالقوه علمي و تخصصي نيروهاي جوان و سختكوش كشور بهره برداري مناسبي كنند.

وي افزود: شركت هاي دانش بنيان با ارائه راهكار و طرح هاي تخصصي خود مي توانند نقش به سزايي در ارتباطي موثر و دو سويه با صنعت خودرو ايجاد كنند.

عضو كميسيون صنايع مجلس شوراي اسلامي ضمن ابراز خرسندي از اعلام آمادگي خودروسازان در جهت همكاري با شركت هاي دانش بنيان، گفت: همه بايد در مسير توسعه و پيشرفت كشور تلاش كنند و با ايجاد حس همكاري و انگيزه، مانع از فرار مغزها و وابستگي به دانش شركت هاي خارجي شوند.

انتهای پیام/

سایپا بیشترین تیراژ تولید خودرو کشور در خرداد ۹۹ را ثبت کرد

ورود دانش بنیان ها به صنعت خودرو ضروری است/ خودروسازان به دانش بنيان ها اعتماد كنند

دانش بنيان ها حلقه مفقوده صنعت خودرو هستند/ دانش بنيان ها مي توانند حلقه وابستگي صنعت خودرو به خارج از كشور را قطع كنند

صنعت خودرو با دانش بنيان ها تقويت مي شود/ توليد قطعات “هاي تك” خودرو با تكيه بر توان دانش بنيان ها

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

نظر شما !!