افت 47 درصدی جا به جایی مسافر در فرودگاه های کشور

به گفته مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی، حین شیوع ویروس کرونا در کشور، شاهد افت ۴۷ درصدی جابه جایی مسافر در فرودگاه‌های کشور نسبت به سال گذشته هستیم.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سیاوش امیرمکری مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی با اشاره به از سرگیری پرواز‌ها در کشور از اردیبهشت ماه گفت: در خرداد نسبت به اردیبهشت ماه شاهد افزایش شاخص‌های فرودگاهی در سه حوزه نشست و برخاست (۵۵ درصد)، اعزام و پذیرش مسافر (۵۸ درصد) و ارسال و پذیرش بار (۶۶ درصد) هستیم.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی همچنین از جا به جایی بیش از دو میلیون مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران طی خرداد و رشد شاخص‌های فرودگاهی نسبت به اردیبهشت ماه امسال خبر داد و گفت: در پرواز‌های بین المللی شاهد رشد ۲۴ درصدی نشست و برخاست و افزایش ۵۱ درصدی اعزام و پذیرش مسافر بوده ایم.

امیرمکری با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا بر کاهش شاخص‌های فرودگاهی از جمله جا به جایی مسافر و بار نسبت به سال گذشته تاثیر بسیار زیادی داشته است، گفت: در این ایام کاهش ۴۷ درصدی جا به جایی مسافر، کاهش ۳۱ درصدی در نشست و برخاست و کاهش ۵۳ درصدی ارسال و پذیرش بار را در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت طی خرداد امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد بودیم.

گزارش خودرو

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری اظهار کرد: در فرودگاه‎های تحت مالکیت این شرکت در خرداد ماه امسال، با ۲۱ هزار و ۶۹۵ فروند نشست و برخاست بیش از دو میلیون مسافر، به همراه بیش از ۱۷ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه جا شده اند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در پایان بیان کرد: در خرداد ماه امسال حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پرواز‌ها به ترتیب در ۱۰ فرودگاه مهرآباد، مشهد، کیش، شیراز، اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، امام خمینی (ره) و خلیج فارس (عسلویه) انجام پذیرفته است.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آیا تسهیلات کرونایی به شرکت های هواپیمایی پرداخت می شود؟

زندگی ملکه آسمان ها به روزهای پایانی نزدیک می شود/ تولید هواپیمای 747 متوقف خواهد شد

تسهیلات کرونایی ایرلاین ها هنوز پرداخت نشده است

پروازهای داخلی 106 هزار دقیقه تاخیر در ماه گذشته ثبت کردند

آیا در تولید روغن‌های صنعتی هواپیما خود کفا می شویم؟

ترکیش ایرلاین از 18 ژوئن پروازهای بین المللی خود را آغاز می کند

ایساکو KTL تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!