شرکت های دانش بنیان توانایی تامین قطعات های تک را دارند

به گفته سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان در تامین قطعات مورد نیاز خودروسازان سبب کاهش اثرات تحریم بر صنعت خودرو کشور می شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حجت‌الله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با وجود اینکه زمان زیادی است که خودروسازان و قطعه‌سازان بزرگ و توانمندی در کشور فعالیت می‌کنند، ولی بعد از گذشت این همه سال، خودروساز، قطعه‌ساز و مردم از شرایط صنعت خودرو در کشور رضایت ندارند.

وی گفت: اگر از ظرفیت و توان شرکت‌های دانش‌بنیان و فعال در صنایع «های‌تک» در خودروسازی که نیازمند قطعات ویژه و خاص است، استفاده شود، شاهد تحولات مهمی در این صنعت خواهیم بود.

گزارش خودرو

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره وضعیت قیمت خودرو در بازار طی ماه‌های اخیر گفت: خودروسازان مدعی هستند که در شرایط فعلی قیمت تمام شده خودرو بیش از قیمت آن در بازار است که سبب زیان آنها می‌شود. قطعه‌سازان هم می‌گویند به دلیل تاخیر در پرداخت خودروسازان، دچار زیان شده‌اند و مردم هم از قیمت بالا و کیفیت پایین خودرو و خدمات نامناسب پس از فروش ناراضی هستند.

وی تصریح کرد: باید تمام زنجیره تولید از مبدا تا مقصد توسط کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی شود و کمیته‌ای با حضور اعضای کمیسیون، خودروسازان، قطعه‌سازان و در صورت لزوم بانک‌ها پیگیر این مطالبات باشند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره شناور شدن قیمت خودرو به دلیل نوسانات قیمت ارز گفت: در هفته‌های اخیر اعلام شده بود که با توجه به نوسانات قیمت ارز، خودروسازان می‌توانند قیمت تمام شده خودرو را تغییر دهند. اما سوال اینجاست که مگر چند درصد قیمت خودرو به ارز وابسته است؟ خودروسازان مدعی هستند که بیشتر قطعات خودرو تولید داخل است و این تناقض‌ها باید در کمیسیون بررسی شود.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا

طراحی و ساخت خودرو برقی مشترک سایپا و دانشگاه شریف

آشنایی با سیستم تشخیص ترافیک در خودرو

قطعه سازان با پیشنهاد معدنی ها مخالفت کردند

فاصله قیمتی خودرو از کارخانه تا بازار مفسده ایجاد می کند

پیش فروش چهار محصول سایپا با سود مشارکت در سرمایه گذاری/ قرعه کشی طرح مشارکت در تولید؛ شنبه، چهارم مرداد

300 ميليون يورو داخلي سازي قطعات خودرو در سال جاري صورت مي گيرد

صنعت خودرو ثابت كرده که در سخت ترين شرايط بر مشكلات فائق مي آید

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

نظر شما !!