پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

توافق هسته ای صورت گرفت تحول صنعت خودرو در پیش است

دوشنبه لغو تحریم ها رسماً اعلام می شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اتحادیه اروپا دوشنبه آینده به محض تصویب اجرای برجام، لغو تحریم ها علیه ایران را به صورت رسمی اعلام می‌کند. به نقل از اقتصاد نیوز، پس از تصویب برجام در مجلس شورای اسلامی ایران و شورای نگهبان امروز اعلام شد که علی لاریجانی، رئیس مجلس برجام را به رئیس‌جمهوری ابلاغ […]

سهیل زنگنه
پنجشنبه - ۲۳ مهر ۱۳۹۴

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اتحادیه اروپا دوشنبه آینده به محض تصویب اجرای برجام، لغو تحریم ها علیه ایران را به صورت رسمی اعلام می‌کند.

به نقل از اقتصاد نیوز، پس از تصویب برجام در مجلس شورای اسلامی ایران و شورای نگهبان امروز اعلام شد که علی لاریجانی، رئیس مجلس برجام را به رئیس‌جمهوری ابلاغ کرده است.

در همین حال رئیس سازمان انرژی اتمی هم گفته است: اتحادیه اروپا دوشنبه آینده به محض تصویب اجرای برجام، لغو تحریم‌ها علیه ایران را به صورت رسمی اعلام می‌کند، رئیس جمهوری آمریکا نیز رسما بخشی از تحریم‌های ایران را لغو و بخش دیگر را تعلیق می کند.

آن طور که خبرگزار‌ی‌ها گزارش داده‌اند، علی اکبر صالحی در حاشیه یازدهمین دوره مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درمورد نحوه اجرای برجام اظهار کرد: دوستان امروز عازم وین اتریش هستند، اگر همه موارد طبق روال پیش برود به احتمال قوی روز دوشنبه، روز تصویب برجام است.

رئیس سازمان انرژی اتمی یادآور شد: تصویب نه به معنای این که شخصی موردی را امضا کند، بلکه روزی است که طرفین به صورت رسمی پذیرش برجام را اعلام می‌کنند.

صالحی افزود: قطعا طرفین مذاکره‌کننده در درون خود مسیری که لازم بود برای اجرای برنامه جامع اقدام مشترک را طی کرده‌اند و دوشنبه آینده تصویب برجام اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد: به محض اطلاع، اتحادیه اروپا لغو تحریم علیه ایران را به صورت رسمی اعلام می‌کند و رئیس جمهوری آمریکا نیز رسما اعلام خواهد کرد بخشی از تحریم‌های ایران لغو و بخش دیگر تعلیق می‌شود و وی متعهد به این امر است.

برچسب‌ها : لغو تحریم

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی