فروش بنزین سوپر در جایگاه ها کاهش یافته است

پس از کاهش محدودیت های اجتماعی ناشی از شیوع ویروس کرونا، میزان مصرف بنزین نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 25 درصد کاهش یافته و فروش بنزین سوپر نیز در جایگاه ها افت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو

ناصر رئیسی فرد رئیس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی با اشاره به مصرف بنزین در کشور اظهار کرد: پس از کاهش محدودیت‌های اجتماعی ناشی از شیوع کرونا میزان مصرف بنزین به ۷۵ درصد مدت مشابه در سال‌های گذشته رشید و عبارت دیگر میزان مصرف بنزین کاهش ۲۵ درصدی داشته است.

رئیس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه فروش بنزین سوپر کاهش یافته است؛ تصریح کرد: توزیع بنزین سوپر به جایگاه‌های همراه با مشکلاتی است و از سوی دیگر به دلیل نوسانات کیفیت بنزین شاهد افزایش تبخیر در بنزین هستیم که زیان‌های فراوانی را به جایگاه داران تحمیل کرده است.

وی افزود: با وجود افزایش نرخ تورم کارمزد جایگاه داران افزایش نیافته است و بسیاری از جایگاه داران کوچک به دلیل کاهش فروش با مشکلات متعددی مواجه هستند و ادامه این وضع می‌تواند باعث تعطیلی این واحد‌ها شود.

رییسی فرد بیان کرد: وعده‌های دولت برای تامین زمین متقاضیان جایگاه سوخت سوخت هنوز نتیجه خاصی نداشته است و بسیاری از زمین‌های در نظر گرفته شده با مشکلات مالکیت حقیقی و حقوقی مواجه است و به نظر نمی‌رسد روند تخصیص برای احداث جایگاه‌های سوخت در مدت زمانی کوتاهی به نتیجه به رسد.

رئیس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: بنزین دزدی طی ماه‌های اخیر افزایش یافته و علارغم نظرات جایگاه داران برای اتصال کارت سوخت به کارت بانکی این مهم هنوز محقق نشده است و به همین دلیل شاهد ناهنجاری‌هایی در خصوص سوخت گیری هستیم.

وی تصریح کرد: زیر ساخت برای اتصال کارت سوخت و کارت بانکی فراهم است، اما شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی بنا به دلایلی از اجرای آن خوداری می‌کند و هزینه‌های زیادی را به جایگاه داران تحمیل کرده است.

رییسی فرد بیان کرد: رعایت نکات بهداشتی از سوی جایگاه دارن و تامین مواد ضدعفونی و دستکش‌های یکبار مصرف با هزینه جایگاه داران انجام می‌شود و کاهش درآمد‌ها این هزینه‌ها نیز بر جایگاه داران تحمیل شده است.

منبع: میزان

حداکثر 2 درصد از مجموع نازل‌های سوخت کشور غیراستاندارد است

حداکثر زمان انتظار برای صدور کارت سوخت ۳ ماه است

پرداخت ماهیانه 30 لیتر بنزین سهمیه ای به افراد فاقد خودرو

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!