پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

پیکاپ شورولت Thriftmaster (3)

دود از کنده بلند میشه!/ آشنایی با وانت 70 ساله 400 اسبی

طی سالهای اخیر تقاضا برای خودروهای کلاسیک بازسازی شده رشد پیدا کرده، همین امر موجب ایجاد یک بازار نوظهور این چنینی و ظهور شرکت های تخصصی در زمینه ارتقا خودرو کلاسیک شده است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو در سال‌های اخیر تقاضا برای مدل‌های کلاسیک بازسازی شده به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. […]

سبحان قالیباف
پنجشنبه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۹

طی سالهای اخیر تقاضا برای خودروهای کلاسیک بازسازی شده رشد پیدا کرده، همین امر موجب ایجاد یک بازار نوظهور این چنینی و ظهور شرکت های تخصصی در زمینه ارتقا خودرو کلاسیک شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

در سال‌های اخیر تقاضا برای مدل‌های کلاسیک بازسازی شده به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. ایجاد یک بازار نوظهور این چنینی، سبب شکل‌گیری و تاسیس شرکت‌هایی شده که به طور تخصصی در زمینه ارتقای خودروهای قدیمی و کلاسیک فعالیت می‌کنند.

آیکان (Icon) یکی از این شرکت‌هاست که به واسطه ارائه مدل‌های پیشرفته در قالب بدنه مدل‌های کلاسیک شهرتی جهانی دارد. مهندسن این شرکت در جدیدترین پروژه خود به سراغ پیکاپ شورولت Thriftmaster مدل 1950 رفته و آن را به خودرویی مدرن تبدیل کرده‌اند.

پیکاپ شورولت Thriftmaster (5)

ماحصل این پروژه با عنوان Old School Edition Thriftmaster شناخته می‌شود. نمونه‌ای که توسط آیکان ارتقا یافته، قبلا در یک مزرعه مورد استفاده قرار می‌گرفته و به درخواست مالک بازسازی شده است.

این وانت قدیمی نیروی خود را از یک موتور V8 با کد LS3 دریافت می‌کند. این موتور توانایی تولید 430 اسب بخار قدرت را دارا بوده و در همکاری با گیربکس خودکار 4L85-E چرخ‌های عقب را به حرکت در می‌آورد. بد نیست بدانید هم موتور و هم گیربکس ساخت شرکت جنرال موتورز است.

پیکاپ شورولت Thriftmaster (4)

به لطف سیستم تعلیق مستقل و ترمزهای ساخت شرکت برمبو، کیفیت سواری دست‌پرورده جدید آیکان اصلا شبیه پیکاپ‌ها – حتی مدل‌های جدید و مدرن – نیست.

با وجود تغییرات زیادی که در زیر پوسته رخ داده، نمای ظاهری مثل سابق حفظ شده و بعید است کسی با مشاهده آیکان Thriftmaster، متوجه پیشرانه مدرن آن شود. این شرکت آمریکایی در کف قسمت بار از چوب ساج آمریکایی و ریل‌های استیل استفاده کرده که چنین ترکیبی بسیار جذاب از آب درآمده است.

پیکاپ شورولت Thriftmaster (2)

در داخل کابین هم وضعیت به همین منوال است و با فضایی کلاسیک روبرو هستیم. در این بخش صندلی‌های چرمی، پنل درها و روکش سقف با آنکه جدید هستند، اما به گونه‌ای انتخاب شده‌اند که حس و حالی مشابه با نیمه‌های قرن بیستم ایجاد می‌کنند.

داشبورد هم ساختار ساده قبلی خود را حفظ کرده، اما در اجزای آن بازنگری شده و تمامی دکمه‌ها و همچنین نشان‌دهنده‌ها تازه هستند. دکمه‌های مذکور برای کنترل سیستم پخش استریو و سیستم تهویه کاربرد دارند.

انتهای پیام/ منبع: دیجیاتو

خاطره بازی با اتوبوس های کلاسیک شهری

ملاقات با بنز کلاسیک SLC ، مردی از سال 1976 !

پرونده کلاسیک / برندهای لوکسی که در تاریخ گم شده‌اند

‎وقتی یکی کافی نیست، 2 تا بساز!/ نسل دوم ون‌های فولکس‌واگن به توان 2

ایستاده با وقار/ نگاهی به کادیلاک ایران، لوکس‌ترین خودرو مونتاژ شده در تاریخ صنعت خودرو کشور

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی