پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

بازدید از سایپا (1)

حركتی كه در سايپا آغاز شده، به‌شكل مستحكم ادامه يابد/ با روحيه نوآوري و خلاقيت موجود در سايپا، تحريم صنعت خودرو شكست خواهد خورد

فرمانده نيروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازديد از خطوط تولید، مركز تحقيقات و نوآوري و محصولات جدید گروه سایپا گفت: حركتي كه در سايپا در عرصه تكيه بر توان داخلي آغاز شده، مستحکم و با اخلاص ادامه يابد. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو سردار سرتيپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده گفت: امروز در يك […]

سبحان قالیباف
شنبه - ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

فرمانده نيروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازديد از خطوط تولید، مركز تحقيقات و نوآوري و محصولات جدید گروه سایپا گفت: حركتي كه در سايپا در عرصه تكيه بر توان داخلي آغاز شده، مستحکم و با اخلاص ادامه يابد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سردار سرتيپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده گفت: امروز در يك جنگ اقتصادی همه‌جانبه با دشمن قرار داريم و تلاش متخصصان فعال در صنعت خودرو به‌ عنوان فرماندهان اصلی اين نبرد، برای خودكفايی آينده كشور مهم و اثرگذار است.

وی گفت: خوشبختانه با روحيه‌اي كه در زمينه بومي‌سازی قطعات، طراحی محصولات جدید با تكيه بر توان داخلی و نوآوری در گروه خودروسازي سايپا قابل مشاهده است، شكست دشمن را در دستيابی به اهداف خود رقم خواهيم زد.

سردار حاجی زاده با بيان اين‌كه شكست دشمن در زمينه تحريم صنعت خودرو با سرمايه‌گذاري و توجه به بومي‌سازی قطعات رقم خواهد خورد، ادامه داد: صنعت خودرو خاكريز امروز كشور در نبرد اقتصادي است و با اقداماتي كه در دست اجرا است، دشمن در اين عرصه نااميد خواهد شد.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تصريح كرد: ما در نيروهاي مسلح، صنايع دفاع و بسيج، وظيفه امروز خود را كمك و حمايت از توسعه صنايع داخلي دانسته و بدون هیچگونه چشمداشت و تنها با هدف اعتلای كشور، در عرصه حضور خواهيم داشت.

وي با اشاره به ريل‌گذاري صحیح مديريت ارشد سايپا براي قطع وابستگي به شركت‌هاي خارجي گفت: اگر صنعت خودرو كشور از مسير مونتاژكاري فاصله گرفته و به‌جاي تبديل‌شدن به مصرف‌كننده فناوري‌هاي ساخت خارج، به درون توجه كند، در آينده جزو بخش‌هاي ممتاز و برجسته صنعت كشور خواهد بود.

سردار حاجی‌زاده مهم‌ترين سرمايه موجود در كشور را نيروي انساني متخصص دانست و تاكيد كرد: صنايع دفاعي و نظامي كشور با اتكا به همين سرمايه به مهم‌ترين و پيچيده‌ترين دانش و علوم كه تنها در اختيار چند قدرت برتر جهاني بود، دست پيدا كردند و امروز آماده هستند تا به كمك صنعت خودرو كشور آمده و نيازها را برطرف سازند.

وي با اشاره به توقف توليد خودرو پرايد هم گفت: گروه خودروسازي سايپا با استفاده از ظرفيت‌هاي داخلي مي‌تواند در زمينه توليد محصولاتي اقتصادي با مصرف سوخت پايين كه با بهره‌گيري از كيفيت مناسب با قدرت خريد جامعه نيز همخواني داشته باشد، تلاش كند.

فرمانده نيروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در پايان خواستار برنامه‌ريزی مستمر، متمركز، هدفمند و بهره‌گيري از نقشه راه منسجم در صنعت خودرو براي دستيابي به اهداف شد و گفت: اجازه نخواهيم داد تلاش دشمنان براي به‌زانو درآوردن صنعت كشور نتيجه دهد.

سيدجواد سليماني مديرعامل گروه خودروسازي سايپا نيز در اين بازديد با اشاره به برنامه اين گروه براي توسعه محصولات و تولید خودروهای به روز، مدرن و باکیفیت بالاتر با استفاده از ظرفيت‌هاي داخلي و تعميق ساخت داخل، گفت: در حال طراحي موتورهاي كم‌مصرف با بهره‌وري بيشتر در سايپا هستيم.

وي افزود: در مركز تحقيقات شركت مگاموتور، توسعه و طراحي موتورهاي متنوع با ويژگي‌هاي گوناگون و همچنين گيربكس‌هاي جديد براي محصولات در حال پیگیری است كه همه اين پروژه‌ها با تكيه بر توان داخلي اجرا خواهند شد.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا تاكيد كرد: قصد داريم نگاه به بيرون از مرزها و وابستگي به شركت‌هاي خارجي را تا حد امكان قطع كنيم تا اين گروه در آينده با مشكلاتي نظير بدعهدي و عدم همكاري اين شركت‌ها مواجه نشود.

سليماني افزود: خوشبختانه در حال حاضر وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران عزم بسيار خوبي براي حمايت از توسعه ساخت داخل و نگاه به ظرفيت‌هاي دروني کشور دارند و در اين مسير، از صنعت خودرو پشتيباني و حمایت مي‌كنند.

انتهای پیام/

شرط نداشتن پلاک فعال در خانواده برداشته شد/ آخرین جزئیات از شرایط شرکت در فروش فوق العاده خودروسازان

تحت هيچ شرايطي نبايد مانع توليد و تحویل خودرو شد/ اتخاذ راهكار موقت براي خودروهاي فاقد استانداردهای تکمیلی و زيست محيطي

تولید خودرو برای همه تعهدات معوق سایپا

براساس کدام منطق اقتصادی پراید ۱۲۰ میلیون تومان می‌شود؟

فروش فوق العاده خودرو با تحویل ۱ تا ۳ ماهه توسط ایران خودرو و سایپا

ادامه فرآیند واریز وجه منتخبین پیش فروش مشارکت در تولید سایپا

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی