وجود بیش از 3 میلیون خودرو گاز سوز در کشور

بر پایه آمار مدیریت طرح سی‌ان‌جی، هم‌اکنون تعداد خودروهای گازسوز شده در ایران به ۳ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۶۲۴ دستگاه رسیده است

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

بر پایه آمار مدیریت طرح سی‌ان‌جی، هم‌اکنون تعداد خودروهای گازسوز شده در ایران به ۳ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۶۲۴ دستگاه رسیده است و ظرفیت توزیع گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) در جایگاه‌های عرضه سراسر کشور هم‌اکنون به مرز ۳ میلیون مترمکعب در ساعت (۲ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۷۹۲ مترمکعب) رسیده است و به‌طور میانگین روزانه حدود ۲۲ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی به خودروهای گازسوز عرضه می‌شود.

بر پایه این آمار، تا یکم مهرماه امسال، در مجموع در کل کشور ۲۴ هزار و ۶۲۱ دستگاه خودروی عمومی دوگانه‌سوز شده‌اند و ۲۲ هزار و ۵۲۰ دستگاه نیز در انتظار تعیین نوبت تبدیل قرار گرفته‌اند.

در استان تهران و در قالب طرح رایگان تبدیل خودروهای عمومی، تاکنون ۲۵۰۴ دستگاه خودرو گازسوز شده‌اند و ۱۸۵۷ دستگاه خودرو نیز در انتظار تعیین نوبت قرار دارند.

همچنین استان آذربایجان غربی با تبدیل ۳۳۰۹ دستگاه خودروی عمومی به دوگانه‌سوز و ۲۵۰۰ دستگاه خودروی در انتظار تبدیل، بیشترین آمار را در استان‌های کشور به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر باید گفت که هم‌اکنون ۲۴۹۵ جایگاه سی‌ان‌جی در کشور راه‌اندازی شده که از این تعداد ۲۶۱ جایگاه مربوط به استان تهران است؛ هم‌اکنون ۱۵۴ جایگاه عرضه سوخت سی‌ان‌جی در شهر تهران در حال احداث است.

بر پایه مصوبه اخیر شورای اقتصاد، از طریق اعطای تسهیلات رایگان، حدود یک میلیون و ۴۶۰ هزار خودرو به سمت سوخت پاک و ارزان سی‌ان‌جی هدایت خواهند شد که شامل ۱۰۰ درصد بخش حمل‌ونقل مسافر و بار در کشور است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

خودروهای دوگانه سوز غیراستاندارد نمی توانند در جایگاه ها سوختگیری کنند

طرح تبدیل یارانه ای خودروهای مسافربر شخصی به گازسوز آغاز شد

علت انفجار خودروهای گازسوز چیست؟

ناوگان عمومی کشور رایگان دوگانه سوز می شوند

ثبت نام 38 هزار و 365 نفر در سامانه گازسوز کردن خودروهای عمومی

نظر شما !!