آمادگی گمرک برای ترخیص 200 میلیون یورو لوازم یدکی خودرو

سخنگوی گمرک جمهوری اسلامی ایران از ترخیص 200 میلیون یورو لوازم یدکی خودرو بر اساس ماده ۴۲ قانون امور گمرکی بدون نیاز به کد ساتا و بر اساس حکم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سیدروح‌الله لطیفی سخنگوی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: سرپرست وقت وزارت صمت طی نامه‌ای به گمرک خواستار ترخیص ۲۰۰ میلیون یورو لوازم یدکی دو شرکت خودرو‌سازی یعنی سایپا و ایران خودرو شد. وی اظهار کرد: این نامه بر اساس دستور رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران به تمامی گمرکات اجرایی کشور ارجاع داده شد.

سخنگوی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: تمامی این کالاها بر اساس ماده ۴۲ قانون امور گمرکی بدون نیاز به کد ساتا و بر اساس حکم ترخیص می‌شوند.

وی افزود: بخشی از این کالاها هم بر اساس مصوبه «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهوری که در سفر به گمرک شهید رجایی در استان هرمزگان با حضور رئیس کل بانک مرکزی، رئیس کل گمرک، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مسوولان وزارت صمت صورت گرفته ترخیص خواهد شد.

لطیفی یادآور شد: لوازم و قطعات یدکی خودروی موجود در گمرکات آماده ترخیص است از این رو دو شرکت خودرو‌ساز یعنی ایران خودرو و سایپا بر اساس دستوری که صادر شده باید به گمرک مراجعه و نسبت به ترخیص کالای خود اقدام کنند.

اتنهای پیام/ منبع: تسنیم

اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی قابلیت شناسایی کالای قاچاق را دارد

بهترین قطعات یدکی خودرو کدامند؟

تامين قطعات محصولات گروه بهمن در ٤٨ ساعت

آغاز داخلی سازی برخی از قطعات وارداتی خودرو

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!