مشکل تامین لاستیک همچنان پابرجاست!

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در تأمین لاستیک مشکل داریم و برای تأمین لاستیک به تعداد مورد نیاز راننده و سایزهای مورد نیاز مشکلاتی وجود دارد و ضرورت دارد وزارت صمت درا ین باره همکاری کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

داریوش باقرجوان مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره توزیع لاستیک اظهار کرد: ما فقط صادرکننده حواله هستیم که حواله لاستیک را برای راننده‌ها صادر می‌کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 300 هزار حلقه لاستیک در گمرکات مانده است که تا یک شهریور 99 وارد و اظهار شده‌اند که متعلق به واردکننده است و وزارت صمت باید این لاستیک‌ها داخل سامانه حواله لاستیک قرار بدهد تا ما حواله آن را صادر کنیم.

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در حال حاضر حدود 270 هزار حلقه لاستیک در سامانه داریم که با مراجعه راننده حواله آن را صادر می‌کنیم البته سبد لاستیک ما تکمیل نیست به عنوان مثال سایز 12 ـ‌24 کم داریم که وزارت صمت باید هر چه سریع‌تر تکمیل کند.

باقرجوان گفت: از ابتدای فعالیت سامانه 3 میلیون و 80 هزار حلقه حواله صادر کرده‌ایم و حدود 270 هزار حلقه در سامانه داریم که البته این رقم به دلیل ترخیص‌ها کم و زیاد می‌شود اما به هر حال در تأمین لاستیک مشکل داریم و برای تأمین لاستیک به تعداد مورد نیاز راننده و سایزهای مورد نیاز مشکلاتی وجود دارد و ضرورت دارد وزارت صمت درا ین باره همکاری کند.

وی ادامه داد: ما در سازمان راهداری فقط هماهنگ‌کننده برای صدور حواله هستیم. دو سامانه برای صدور حواله لاستیک وجود دارد که یک سامانه برای ارائه لاستیک با ارز یارانه‌ای است که در اختیار ما است و سامانه دیگر هم برای ارائه لاستیک با ارز نیمایی است که در اختیار وزارت صمت است. قیمت در سامانه مناسب است اما همه نیاز بازار را تأمین نمی‌کند و از وزارت صمت خواهش می‌کنیم آن 300 هزار حلقه مانده در گمرکات را هم آزاد کند.

انتهای پیام/ منبع: فارس

افزایش تولید 26 درصدی تولید تایر در کشور

ثبت‌نام دولتی لاستیک تمام نشده است

مشکلی برای تامین لاستیک تا پایان سال نداریم

تاریخ انقضا لاستیک کجا درج شده است؟

افزایش بیش از 5 برابری لاستیک خودروهای سنگین/ یک حلقه لاستیک 16 میلیون تومان!

التهاب بازار ناشی از قصور تولیدکنندگان نیست

ثبت لاستیک سواری در سامانه جامع تجارت/ افراد در سامانه جامع تجارت ثبت نام کنند سالی یک جفت لاستیک دریافت می کنند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!