بهره گیری از هوش مصنوعی به منظور بهینه سازی تردد در شهر

سازمان حمل و نقل منچستر بزرگ (به اختصار TfGM) به منظور بهینه سازی تردد افراد در شهر و باتوجه به اینکه افراد بیشتر از دوچرخه برای جابجایی استفاده می کنند قصد دارد تا از سنسورهای جدید مبتنی بر هوش مصنوعی در مدیریت ترافیک خود استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سازمان حمل و نقل منچستر بزرگ (به اختصار TfGM) اعلام کرده برای بهبود جریان ترافیک این ناحیه از روشی نوین بهره می برد.

در این روش از سنسورهای جدید مبتنی بر هوش مصنوعی که توسط کمپانی ویواسیتی لبز (Vivacity Labs) توسعه یافته‌اند، استفاده خواهد شد.

به گفته TfGM، سنسورهای مذکور در چند تقاطع نصب شده و وظیفه خواهند داشت عبور و مرور خودروها را به طور مداوم زیر نظر داشته باشند. این سنسورها بسته به شدت ترافیک، چراغ راهنمایی سمت متناظر را سبز خواهند کرد.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، مقامات محلی به این نتیجه رسیده‌اند که وضعیت سلامت جهانی و شیوع ویروس کرونا تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر نحوه رفت و آمد مردم گذاشته، طوری که از ابتدای ماه مارس تاکنون استفاده از دوچرخه و پیاده‌روی رشد چشمگیری داشته است.

با شروع به کار سیستم ابداعی سازمان حمل و نقل منچستر بزرگ، انتظار می‌رود ترددهای روزمره بهینه‌تر شده و شهروندان زمان‌های کوتاه‌تری را در پشت چراغ‌قرمز سپری کنند.

گزارش خودرو

مدیریت تردد در شهر

نکته جالب اینکه این سیستم به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که همواره افراد پیاده یا دوچرخه‌سواران را در اولویت قرار می‌دهد.

برای مثال چنانچه هوش مصنوعی تشخیص دهد تعداد دوچرخه‌سواران در یک تقاطع بیشتر است، چراغ سمت خودروها قرمز شده و چراغ دوچرخه‌سواران سبز می‌شود. این امر برای عابرین پیاده نیز صادق است.

در حال حاضر سیستم مورد بحث در سه تقاطع منچستر بزرگ نصب شده و انجام وظیفه می‌کند. آنطور که اعلام شده، TfGM می‌خواهد تا پایان سال آینده 20 تقاطع دیگر را به این سیستم مجهز کند.

مقامات محلی امیدوارند به لطف هوش مصنوعی و فارغ از نوع حمل و نقل، نه تنها جریان ترافیک بهتر شود، بلکه میزان آلایندگی خودروها نیز به دلیل توقف کمتر در پشت چراغ قرمز، کاهش پیدا کند.

گفتنی است سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی منچستر بزرگ، ضمن تحت نظر گرفتن تقاطع‌ها، به‌طور ناشناس به جمع‌آوری داده‌های عمومی نیز خواهد پرداخت. این داده‌ها برای پیش‌بینی جریان ترافیک و اینکه کدام چراغ زودتر سبز شود، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/ منبع: دیجیاتو

پشت پرده لیموزین افسانه ای/ خودروی رئیس جمهور آمریکا چه ویژگی هایی دارد؟

آمار تولید خودرو در دنیا/ بیشترین سهم تولید خودرو در اختیار چینی ها

اعلام همکاری شرکت راه آهن آمتراک و خودروسازان آمریکایی با دولت جو بایدن

عاقبت فرار از مدرسه/ ‎ملاقات با یک هات‌راد آلمانی در قلب آمریکا

سفر در زمان/ مروری بر شش نسل گذشته فولکس واگن ون سری T

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

نظر شما !!