رشد 21 درصدی تولید خودرو

طبق آمار به دست رسیده طی هفت ماهه نخست سال جاری، حدود 479 هزار دستگاه انواع خودرو سواری در کشور تولید شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

تولید حدود 479 هزار دستگاه انواع خودرو سواری از ابتدای سال 99 تا پایان مهر ماه امسال، بیانگر رشد 21 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 1398 است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: در هفت ماهه سال جاری 3665 پروانه بهره‌برداری صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد رشد را نشان می‌دهد.

سعید زرندی افزود: از بین 34 محصول منتخب، 21 محصول با رشد تولید مواجه شده‌اند که این محصولات جزء کالاهای اصلی بخش صنعت و معدن هستند.

وی گفت: در این مدت کاتد مس با 169 هزار تن با رشد 8 درصدی، فولاد خام با 16 میلیون و 700 هزارتن با رشد 8.7 درصدی، انواع خودرو سواری با حدود 479 هزار دستگاه با رشد بیش از 21 درصدی، شمش آلومینیوم با بیش از 231 هزار تن با رشد 52 درصدی، سیمان با تولید نزدیک به 42 میلیون تن رشد 14 درصدی و ماشین لباسشویی با 550 هزار دستگاه با رشد 53 درصدی را در هفت ماهه امسال نشان می‌دهد.

معاون طرح و برنامه، تأمین مالی واحدهای تولیدی را از مهمترین دغدغه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و افزود: برای تحرک بیشتر واحدهای صنعتی نیازمند سرعت بیشتر نظام بانکی هستیم.

زرندی گفت: دو محلی که وزارت‌خانه برای کمک به تأمین مالی واحدهای صنعتی دارد، در قالب تسهیلات تبصره 18 بودجه و پروژه‌ رونق تولید است که در 7 ماه امسال جمعاً از این محل حدود 2500 واحد تأمین مالی شده‌اند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت همچنین گفت: بعد از پیگیری‌های متعدد این وزارتخانه برای تامین مالی بخش صنعت و معدن، مصوبه ای در کارگروه رفع موانع جهش تولید و شورای پول و اعتبار به مبلغ 50 هزار میلیارد تومان تصویب شد.

زرندی اشاره کرد: این منابع با رویکردی متفاوت از تسهیلات گذشته قرار است به بخش صنعت و معدن اعطا شود که البته امیدواریم فرایند اجرایی آن با سرعت بیشتری در سیستم بانکی آغاز شود تا واحدهای تولیدی در ماههای پایان سال بتوانند از آن بهره مند شوند

انتهای پیام/ منبع: پرشین خودرو

بررسی طرح تحول بازار صنعت خودرو در کمیسیون صنایع کلید خورد

فرمول قیمت گذاری دستوری از پایه اشتباه است/ خودروسازان ماهیانه میلیاردها تومان ضرر می کنند

ایران پانزدهمین خودروساز در جهان

کاهش نرخ ارز موجب افت قیمت خودرو نمی شود

مشکل انتقال تاکسی های نوسازی شده به شهرهای متقاضی رفع شد

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!