آئودی RS Q8 با نقش و نگار منصوری رونمایی شد

شرکت منصوری در تازه ترین اقدام خود دست به تیونینگ محصول RS Q8 خودرو آئودی زد این محصول با تجهیزات منصوری 780 اسب بخار قدرت دارد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

منصوری با بهنه‌سازی خودروهای لوکس انگلیسی و سوپراسپرت‌های ایتالیایی به شهرت رسید. این برند تا سال ۲۰۲۰ از محصولات آئودی استفاده نکرده بود؛ اما به ‌نظر می‌رسد توجه به تولیدات این خودروساز آلمانی را افزایش داده است. پیش از این، RS6 آوانت با کیت بدنه منصوری رونمایی شده بود.

برندهای ارائه‌دهنده خدمات افترمارکت برای محصولات مرسدس بنز و بی‌ام‌و، بسیار بیشتر از شرکت‌های فعال در تیونینگ آئودی هستند. در بازار جهانی نیز توجه ویژه به مثلث آلمانی بنز، بی‌ام‌و و پورشه وجود دارد؛ درحالی‌که آئودی با خودروهای سری S و RS، به‌تدریج سهم خود از بازار مدل‌های اسپرت را گسترش می‌دهد. این شرایط، فرصتی مغتنم برای شرکت تحت مدیریت کوروش منصوری است تا با توجه ‌به تولیدات آئودی، تنوع محصولات خود را گسترش دهد.

در سبد آئودی، RS Q8 یک شاسی‌بلند پرچم‌دار و گران‌قیمت محسوب می‌شود که البته یکی از سریع‌ترین خودروهای دنیا در کلاس کراس‌اور است. این محصول مجهز به پیشرانه ۴ لیتر V8 در مدل استاندارد، ۵۹۰ اسب ‌بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد؛ اما با تجهیزات منصوری، قدرت ۷۸۰ اسب ‌بخار و گشتاور هزار نیوتن‌متر خواهد داشت. سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت منصوری RS Q8 با کاهش نیم ثانیه نسبت به مدل استاندارد، ۳/۳ ثانیه خواهد بود و نهایت سرعت ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت.

در طراحی بدنه RS Q8 منصوری، نوعی اعتدال و خودداری از نصب کیت بدنه اختصاصی با قطعات متفاوت از نمونه اصلی دیده می‌شود. البته این محصول، بهبود آیرودینامیک و نیروی عمود بر سطح خواهد داشت تا همراه ادوات فیبر کربن، کاهش وزن به همراه داشته باشد. رنگ سیاه بدنه با خطوط و جزئیات قرمز حالت تهاجمی RS Q8 را افزایش داده است.

آئودی RQ8 (8)

منصوری در فضای داخلی RS Q8 نیز ترکیب سیاه و قرمز را ادامه داده؛ درحالی‌که طرح کلی فرمان و ادوات داشبورد را حفظ کرده است. ادوات فیبر کربن در داشبورد، فرمان و تودری‌ها به‌وفور دیده می‌شود. چرم براق و پوشش مات آلکانتارا برای سقف و صندلی‌ها همراه با نماد تجاری منصوری وجود دارد.

انتهای پیام/ منیع: زومیت

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!