پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

بازار خودرو

فروشندگان خودرو به صف شده اند اما خریداری نیست

به گفته نایب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران خودرو، فروشندگان خودرو در بازار به صف شده اند اما خریداران به امید خرید خودرو با قیمت کمتر دست به خرید نمی زنند. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو نعمت‌الله کاشانی‌نسب نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو اظهار کرد: محدودیت‌های ایجاد شده، موجب تعطیلی همه نمایشگاه‌های خودرو شده‌، رکود […]

سبحان قالیباف
یکشنبه - ۲ آذر ۱۳۹۹

به گفته نایب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران خودرو، فروشندگان خودرو در بازار به صف شده اند اما خریداران به امید خرید خودرو با قیمت کمتر دست به خرید نمی زنند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

نعمت‌الله کاشانی‌نسب نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو اظهار کرد: محدودیت‌های ایجاد شده، موجب تعطیلی همه نمایشگاه‌های خودرو شده‌، رکود مطلق و شدیدتر از هفته‌های قبل بر این بازار حاکم شده و هیچ خرید و فروشی انجام نمی‌شود.

وی بیان کرد: وقتی معامله‌ای انجام نمی‌شود، کاهش قیمت خودروها را بدنبال دارد، هرچند عده‌ای همچنان در برابر کاهش‌ها قیمت ها مقاومت می‌کنند.

به گفته این مقام صنفی، اکنون فروشندگان در بازار به صف شده‌اند، اما مصرف‌کنندگان و متقاضیان خودرو به امید کاهش بیشتر قیمت‌ها، از خرید دست کشیده‌اند.

وی توضیح داد: هرچه نرخ ارز بیشتر کاهش یابد، قیمت‌ها نیز پایین‌تر خواهد آمد، بطوری که در حدود 25 روز تا یک ماه گذشته افت 25 تا 30 درصدی قیمت خودروهای داخلی، مونتاژی و خارجی را شاهد بودیم و این نزول در بازار خودروهای خارجی به مراتب شدیدتر بود.

کاشانی‌نسب، ضمن یادآوری افت قیمت پژو 206 تیپ 2 از 260 میلیون تومان در هفته‌های گذشته به کمتر از 200 میلیون تومان و رسیدن پراید به مرز 100 میلیون تومان و حتی پایین‌تر، گفت: واقعیت اینکه در برهه‌ای، قیمت خودرو به دلیل بورس‌بازی دلالان، با نرخی شدیدتر از رشد قیمت دلار افزایش یافت، اما با نزولی شدن دلار، کاهش قیمت خودرو آنگونه که باید، اتفاق نیفتاده و هنوز جای ریزش دارد.

وی تاکید کرد: اکنون با توجه به روند رو به رشد تولید خودرو از سوی دو خودروساز بزرگ کشور و بیشتر بودن عرضه از تقاضا، انتظار می‌رود که قیمت‌ها بیش از پیش کاهش یابد.

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران اشاره کرد: ‌بنابر بازار فعلی، مشتری واقعی، تعیین‌کننده بوده و با چانه‌زنی می‌تواند خودرو را به قیمت مورد نظر خود خریداری کند.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا

طرح تحقیق و تفحص از خودروسازی ها تصویب شد

سازوکارهای لازم برای شیوه عرضه خودرو در بورس ایجاد شده است

قیمت خودرو رها شده در سرازیری!/ بازارخودرو به خوابی زمستانی فرو رفته؟

وزیر صمت شرط عرضه خودرو در بورس کالا را اعلام کرد

افت ۲۵ درصدی قیمت‌ خودرو ها طی ۱۰ روز اخیر

کلیات طرح عرضه خودرو بورس کالا تصویب شد/ جزئیات خرید خودرو در بورس کالا

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی