راهکار حذف حاشیه قیمت در بازار، کاهش تعرفه واردات خودرو است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کاهش تعرفه واردات خودرو، موجب از بین رفتن حاشیه قیمت در بازار می شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

علی اصغر عنابستانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره گرانی خودرو، گفت: در حال حاضر حاشیه‌ی بازار عجیب و غریبی در حوزه خودرو ایجاد شده که غیرمنطقی است و بیانگر وجود تقاضای کاذب است زیرا تولید کنونی می‌تواند نیاز بازار را تامین کند.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راهکارهای ساماندهی بازار خودرو، افزود: می‌توان با کاهش تعرفه واردات خودرو، حاشیه قیمت در بازار را از بین برد زیرا در حال حاضر قیمت برخی خودروها درب کارخانه ۱۲۰ میلیون تومان است اما مصرف کننده ناچار است آن را در بازار آزاد با قیمت بیش از ۳۰۰ میلیون تومان خریداری کند.

وی بخشی از افزایش قیمت خودرو را ناشی از رشد بهای مواد اولیه داخلی موردنیاز تولید مانند ورق فولادی دانست و بیان کرد: باید با مدیریت دقیق از افزایش بی ضابطه قیمت مواد اولیه داخلی موردنیاز تولید خودرو جلوگیری کرد، چراکه اگر بهای فولاد کاهش یابد، قیمت تمام شده تولید خودرو نیز کم می‌شود در نتیجه قیمت‌ها نزولی خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه تولید خودرو در ایران گران است، ادامه داد: بخشی از قیمت تمام شده خودرو ناشی از بهای مواد اولیه نبوده و در اثر نیروی انسانی مازاد در شرکت‌های خودروسازی ایجاد شده است، از سوی دیگر شرکت‌های واسطه‌ای میان خودروسازان و قطعه سازان محلی برای دلالی و کسب سود توسط سوداگران هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساختار خودروسازی‌ها به اصلاح نیازمند است تا قیمت تمام شده تولید کاهش یابد، ادامه داد: افزایش قیمت کالاها به ویژه خودرو در شرایط کنونی ناشی از سوءمدیریت‌ها یا بلاتکلیفی مدیریتی است.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

شرط سند در رهن؛ به نفع دلالان کنار رفت!

افزایش قیمت خودرو به شرط رشد تولید/ شرط وزارت صمت برای خودروسازان

مزیت خودروهای ایرانی در رقابت با دیگر کشورها در بازارهای صادراتی چیست؟

قیمت خودرو همچنان در سرازیری

فروشندگان خودرو به صف شده اند اما خریداری نیست

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!