کروز از پیشتازان ساخت سنسور ABS

شرکت صنایع تولیدی کروز هم اکنون بیش از 70 درصد سهم بازار را در تولید سنسور ABS در اختیار دارد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

شرکت صنایع تولیدی کروز هم اکنون بیش از 70 درصد سهم بازار را در تولید سنسور ABS در اختیار دارد. این قطعه در سال 90 در این شرکت داخلی سازی شده است و با توان تولید سالانه 5 میلیون قطعه، نیاز خودروسازان و خدمات پس از فروش را برآورده می سازد.

تکنولوژی ساخت سنسور ABS

صالح فاضلی مدیر مهندسی سنسور گروه قطعه سازی کروز گفت: سنسورABS یا همان سنسور سرعت چرخ خودرو از نوع تولید فرکانس و ساختمان داخلی آن از یک آی سی اثر هال و یک آهنربا تشکیل شده و وظیفه اصلی آن اندازه گیری سرعت چرخ ها است. با تجهیز خودروها به سیستم ترمز ABS و ECS، شرایط هر یک از چرخ‌ها پیش از ترمزگیری توسط این سنسور بررسی و به واحد پردازش ارسال می‌شود و سیستم ترمز با تغییر نیروی وارد بر ترمز هر یک از چرخ‌ها، از ایجاد شرایط بحرانی جلوگیری می‌کند.

این کارشناس صنعتی ادامه داد: در حوزه تولید این قطعه های تک، بهترین برند تولیدکننده در دنیا بوش و زیمنس هستند. در اصل در عرصه تولید چنین سنسورهایی تنها شاید به تعداد انگشتان یک دست، شرکت ها فناوری ساخت این قطعه را داشته باشند.

فاضلی با اشاره به اینکه از اواسط دهه80 تکنولوژی ساخت سنسور ABS از شرکت کونتینتال (زیمنس) به شرکت کروز به عنوان پیشگام و اولین تولید کننده این سنسور منتقل شد، اظهار کرد: در طی سالیان گذشته ضمن اشتغالزایی برای 300 نفر به صورت مستقیم، با همت مهندسان داخلی ظرفیت تولید و عمق خودکفایی با ساخت تجهیزات تولید و قطعات زیر مجموعه حاصل شده است و امکان پاسخ گویی به نیاز خودروسازان و خدمات پس از فروش به صورت کامل وجود دارد.

مدیر مهندسی سنسور کروز در خصوص هزینه تمام شده ی سنسور ABS تولید داخل بیان کرد: با توجه به شرایط ارزی حاکم، قیمت تمام شده تولید آن در مقایسه نمونه های خارجی بسیار اندک بوده و با کیفیت قابل رقابت با تولیدکنندگان درجه یک خارجی، تقریبا نصف هزینه واردات است. با کاهش ارزبری در ساخت داخل و با توجه به اینکه نیمی از نیاز فعلی خودرو ساز و بازار به وسیله واردات با تعرفه ناچیز اتفاق می افتد، جلوگیری از خروج ارز به میزان بیش از 2 میلیون دلار در سال امکان پذیر شده است.

توان طراحی و ساخت مدل های جدید

فاضلی تصریح کرد: با توجه به بومی سازی دانش ساخت و تولید این سنسور به عنوان یک قطعه ایمنی، در صورت نیاز خودرو سازان به مدل های دیگر جهت پروژه های جدید، امکان طراحی، ساخت و صحه گذاری محصولات جدید به صورت کامل در کوتاهترین زمان امکان پذیر است.

تیراژ تولید سنسور ABS

مدیر مهندسی سنسور کروز همچنین اشاره کرد: توان تولید این شرکت در تولید سنسور ABS به صورت سالانه میانگین پنج میلیون است و توانایی تامین بخش قابل توجهی از نیاز بازار را داریم. دیگر سنسوری که از تیراژ قابل توجهی در این واحد برخوردار است، سنسور دما و فشار ورودی موتور یا همان TMAP است که میزان تولید این محصول در شرکت کروز میانگین یک میلیون قطعه و این شرایط در سنسور میل لنگ بین 500 تا 600 هزار قطعه است. علاوه بر آن سنسور موقعیت میل سوپاپ به صورت میانگین 600 هزار قطعه در سال تولید می شود و در اختیار خودروسازان و شبکه خدمات پس از فروش قرار می گیرد.

انتهای پیام/

قطعه سازی کروز در زمینه ی کیفیت، عمق ساخت داخل و کمیت بسیار توانمند است

کروز نقش موثری در اشتغالزایی ایفا کرده است

داخلی سازی قطعه حساس رابط چرخشی ایربگ به دست متخصصان شرکت کروز

دولت از شرکت های خصوصی و اشتغالزا همچون کروز حمایت کند

کروز از مجموعه های توانمند در حد شرکت های برتر اروپایی است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!