پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

بازار خودروهای وارداتی

افت قیمت خودروهای وارداتی/ ریزش قیمت ها تداوم دارد

طبق بررسی میدانی صورت گرفته قیمت خودروهای وارداتی با افت شدیدی طی روزهای گذشته همراه بوده است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو سایت‌ های خودرویی و آگهی‌های درج شده در کانال‌های واتساپی، تلگرامی و اینستاگرامی حاکی از آن است که هر دستگاه ب ام.و 730 که در حدود 20 روز گذشته و پیش از […]

سبحان قالیباف
دوشنبه - ۱۰ آذر ۱۳۹۹

طبق بررسی میدانی صورت گرفته قیمت خودروهای وارداتی با افت شدیدی طی روزهای گذشته همراه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سایت‌ های خودرویی و آگهی‌های درج شده در کانال‌های واتساپی، تلگرامی و اینستاگرامی حاکی از آن است که هر دستگاه ب ام.و 730 که در حدود 20 روز گذشته و پیش از تعطیلات کرونایی تا 9.5 میلیارد تومان قیمت داشت، این روزها حتی با قیمت 6 میلیارد تومان هم خریدار ندارد.

لکسوس NX که حدود 2 هفته پیش پنج میلیارد تومان قیمت خورده بود، این روزها بین 3.4 تا 3.5 میلیارد تومان قیمت دارد.

همچنین فولکس واگن تیگوان که پیشتر تا 3.5 میلیارد تومان قیمت داشت، این روزها با قیمت 2.4 میلیارد تومان نیز خریدار ندارد.

قیمت مدل 2017 صفر کیلومتر سانتافه، شاسی ‌بلند محبوب گروه خودروسازی هیوندای کره ‌جنوبی نیز از سه میلیارد و 100 میلیون تومان در 15 روز گذشته به 2 میلیارد و 100 میلیون تومان در آگهی‌ها کاهش داشته و نمونه‌های کارکرده این خودرو که تا دو هفته پیش 2.5 میلیارد تومان قیمت داشت این روزها به حدود 1.6 میلیارد تومان کاهش یافته است.

همچنین هر دستگاه مزدا 3 صفر کیلومتر که فروشندگان تا یک میلیارد و 300 میلیون تومان برای آن مطالبه می‌کردند، این روزها با افتی چشمگیر به حدود 860 میلیون تومان رسیده است.

سیتروئن C3 مونتاژی سایپا که تا یک میلیارد و 280 میلیون تومان هم آگهی می‌شد، این روزها در حدود 830 میلیون تومان قیمت دارد و پژو 2008 مونتاژی ایران ‌خودرو که نمونه صفر کیلومتر سفید رنگ آن تا یک میلیارد و 200 میلیون تومان قیمت خورده بود، زیر 800 میلیون تومان و در برخی آگهی ها تا 780 میلیون تومان پایین آمده است.

برخی نمایشگاه‌داران اظهار کردند: این روزها نمایشگاه‌ها به دلیل تعطیلات و محدودیت‌های کرونایی تعطیل هستند و ما فقط به اندک تلفن‌ها جواب می‌دهیم.

آنان با بیان‌ اینکه تقاضایی برای خودروی خارجی وجود ندارد، تصریح‌کردند: قیمت‌ها به‌طور متوسط نسبت به 10 تا 15 روز گذشته و پیش از تعطیلات، دست‌کم 30 درصد کاهش یافته که این کاهش برای خودروهای گران‌قیمت‌تر بالای 30 درصد است.

پیشتر نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت گفته بود: اگر دلار تا مرز 18 تا 20 هزار تومان ریزش کند، قیمت کاذب خودروهای خارجی دست‌کم تا 40 درصد پایین می‌آید.

نعمت‌الله کاشانی‌نسب تاکید کرد: با وضع محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی، بازار راکد خودرو در رکودی شدیدتر فرو رفته و قیمت‌ها همچنان در سراشیبی نزول است، از همین رو مقاومت برخی فروشندگان خودرو در مقابل کاهش قیمت‌ها بی‌فایده است.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا

بسته جهش تولید صنعت خودرو تدوین شد

بازار خودرو همچنان در خواب زمستانی با چاشنی کاهش قیمت

لزوم کاهش قیمت خودرو توسط شورای رقابت

متعادل سازی بازار خودرو با واردات خودرو بدون انتقال ارز

از حقیقت تا واقعیت / صحت و سقم صادرات خودرو به اروپا

راهکار حذف حاشیه قیمت در بازار، کاهش تعرفه واردات خودرو است

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی