خودروهای بدون معاینه فنی فعلا جریمه نمی شوند

مدیر اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور بیان کرد: خودروهای بدون معاینه فنی در مناطق قرمز و نارنجی در ادامه اجرای طرح منع تردد جریمه نمی‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سعیدقیصر مدیر اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح محدودیت های جدید کرونا از اول تا 15 آذر و همچنین ادامه آن در مناطق با وضعیت قرمز و نارنجی همه دوربین های متصل به سامانه سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی خودروفنی کشور) در این مناطق که خودروهای فاقد معاینه فنی را جریمه می کردند، قطع شده و جریمه برای آنها اعمال نخواهد شد.

وی ادامه داد: در صورتیکه از سوی پلیس و همچنین ستاد مقابله با کرونا تغییر وضعیت این مناطق اعلام شود و پلیس هم بخواهد اعمال قانون کند دوباره دوربین ها به مدار سامانه سیمفا متصل خواهد شد.

قیصر تاکید کرد: با توجه به اینکه محدویت تردد در مناطق قرمز و نارنجی را داریم ضرورتی برای مراجعه مردم و دارندگان وسایل نقلیه برای اخذ معاینه فنی خودرو وجود ندارد و مردم اطمینان داشته باشند طوری دوربین ها کارسازی شده که جریمه ازبابت نداشتن معاینه فنی برای آنها صادر نشود.

مدیر اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور گفت: اکنون 530 مرکز معاینه فنی خودروها در کشور داریم که نزدیک به 100 مرکز در کلانشهرهای فعال هستند.

بر اساس این گزارش، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته (شنبه) گفت: با فوت 321 بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در 24 ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به 50 هزار و 16 نفر رسید.

سیما سادات لاری افزود:در حال حاضر 64 شهرستان در وضعیت قرمز، 278 شهرستان نارنجی و 106 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

ویروس کرونا عامل بیماری کووید 19 از اواخر سال 2019 در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند 98 (فوریه 2020) بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

بیماری کووید 19 بر اساس آمار رسمی کشورها تاکنون بیش از 66 میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده و بیش از یک میلیون و 500هزار نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از داده‌اند. ایران از نظر تعداد فوت کرونا و بدون در نظر گرفتن نسبت جمعیت نهمین کشور دنیاست. تعداد فوت کرونا در آمریکا، برزیل، هند، مکزیک، انگلیس، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا بیش از ایران بوده است.

ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه و سرفه و حتی قطرات تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علائم بیماری کووید 19 است. بیش از 80 درصد مبتلایان به ویروس دچار بیماری خفیف می‌شوند.

محدودیت‌های جدید کرونایی از شنبه اول آذر در 448 شهر شامل 160 شهر با وضعیت قرمز، 208 شهر با وضعیت نارنجی و 80 شهر با وضعیت زرد به مدت دو هفته اجرا می‌شود.

برخی شهرها از جمله تهران بر اساس اعلام وزارت بهداشت از 15 آذر از قرمز به وضعیت نارنجی تغییر وضعیت یافته اند میزان محدودیت ها در شهرهایی که مانند تهران از وضعیت قرمز به نارنجی رسیده است.

اما تردد بین شهری با خودروهای پلاک غیر بومی ممنوع است و هر گونه تردد با خودرو از ساعت 21 تا چهار صبح از این پس نه تنها در شهرهای قرمز بلکه در شهرهای نارنجی هم ممنوع است. علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی کرونا گفته است: وضعیت نارنجی در تهران شکننده است.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا

بیش از 754 هزار گواهی معاینه فنی طی هشت ماه سال جاری صادر شده است

آغاز آزمون سنجش صدای وسایل نقلیه سبک و موتورسیکلت در مراکز معاینه فنی شهر تهران

موضوع اجاره لوازم یدکی و قطعات خودرو چقدر صحت دارد؟

آیا هزینه معاینه فنی افزایش می یابد؟

هزینه معاینه فنی خودرو افزایش می یابد

وجود 400 هزار دستگاه خودرو فرسوده در پایتخت

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!