گرانی قطعات یدکی، بازار فروش قطعات دست دوم را داغ کرد/ فروش قطعات تقلبی در بسته بندی برندهای اصلی به فروش می رسد

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: برخی سودجویان اصطلاحا داغی قطعات (قطعات دست دوم یا استوک) را از تعمیرگاه‌ها جمع آوری کرده و به عنوان قطعات یدکی نو در بازار توزیع می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

بهزاد رحیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره گرانی قیمت قطعات یدکی خودرو، گفت: از آنجا که با گرانی قطعات یدکی، استفاده از قطعات دست دوم و به عبارتی استوک افزایش یافته و این اقدام تبعات متفاوتی به دنبال خواهد داشت، از یک سو دستگاه‌های نظارتی باید با کنترل بازار از سوءاستفاده فروشندگان متخلف جلوگیری کنند و از سوی دیگر نهادهای قیمت‌گذار، در تعیین قیمت فروش، به بهای تمام شده تولید و قدرت خرید مردم توجه داشته باشند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس افزود: برخی سودجویان اصطلاحا داغی قطعات (قطعات دست دوم یا استوک) را از تعمیرگاه‌ها جمع آوری کرده و به عنوان قطعات یدکی نو در بازار توزیع می‌کنند که افزایش تصادفات و رشد هزینه‌های خانوار و …تبعات تداوم این اقدامات است.

وی با بیان اینکه هرچند پیش از افزایش قیمت قطعات یدکی نیز برندهای نامرغوب و تقلبی در بازار وجود داشت اما گرانی این قطعات موجب وسوسه دلالان و در نتیجه تشدید فعالیت‌ها آنها شده است، اضافه کرد: گرانی قطعات یدکی نو و اصل موجب رونق گرفتن بازار قطعات یدکی دست دوم می‌شود و در برخی موارد سوداگران قطعات کارکرده را به جای قطعات نو بسته‌بندی و به بازار عرضه می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به تعویض روغن موتور و فیلتر هوای خودروی شخصی خود در روزهای گذشته، یادآور شد: پیش از گرانی، هزینه تعویض روغن موتور و فیلتر هوای خودروی من حدود 280 هزار تومان می‌شد اما در روزهای گذشته همان برند روغن موتور و فیلتر هوا را با قیمت 400 هزار تومان خریدم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در حال حاضر بازار از قطعات یدکی تقلبی و بی‌کیفیت پر شده و قطعات یدکی اصلی نیز در بازار گران است، ادامه داد: سودجویی برخی افراد موجب شده قطعات یدکی تقلبی در جعبه قطعات اصلی بسته‌بندی و به نام قطعات اصلی به مشتریان عرضه شود.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

میای بریم چین لوازم یدکی برلیانس بخریم؟

افزایش نرخ ارز عامل اصلی گرانی لوازم یدکی خودرو

رشد 70 درصدی قطعات و لوازم یدکی خودرو

قطعات یدکی مسروقه در بازار لوازم یدکی خرید و فروش نمی شود

فراوانی بیش از اندازه روغن موتور تقلبی در بازار/ رشد 40 درصدی روغن موتور خودرو

آمادگی گمرک برای ترخیص 200 میلیون یورو لوازم یدکی خودرو

ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!