مطالبه 31 هزار میلیاردی قطعه سازان از خودروسازان

به گفته دبیر انجمن قطعه‌سازان، نرخ ارز برای 9 ماهه امسال در این قراردادها اصلاح شد که تا پایان بهمن ماه به حساب قطعه سازان واریز می شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مازیار بیگلو دبیر انجمن قطعه سازان در مورد جدیدترین وضعیت به روز رسانی قراردادهای قطعه‌سازان با خودروسازان اظهار داشت: طبق آخرین صحبتی که با رئیس سازمان گسترش داشتیم و البته خودروسازان نیز برای اجرای آن تعهد دادند، قرار شد اصلاحیه قراردادهای 6 ماهه اول خودروسازان تا پایان دی ماه به حساب قطعه سازان واریز شود و برای سه ماهه سوم نیز این اصلاحیه تا پایان بهمن ماه اعمال و واریز خواهد شد؛ یعنی قراردادهای قطعه سازان با خودروسازان تا پایان بهمن‌ماه به روزرسانی شده است.

وی در مورد نرخ ارز در قراردادهای قطعه‌سازان نیز گفت: قیمت ارز برای سه ماهه اول سال 18 هزار و 500 تومان و سه ماهه دوم 22 هزار و 700 تومان تعیین شده و برای سه ماهه سوم نیز در دست بررسی است.

گزارش خودرو

بیگلو در پاسخ به این سوال که چه نرخی برای ارز قراردادهای سه ماهه سوم مطرح است نیز گفت: برآورد ما 25 تا 26 هزار تومان است ولی با توجه به اینکه ملاک‌های مختلفی برای قیمت‌گیری ارز وجود دارد، باید ببینیم چه رقمی نهایی می‌شود، اما فکر می‌کنم حدود 25 هزار تومان مصوب شود.

وی با بیان اینکه حجم مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان بیش از 31 هزار میلیارد تومان است، گفت: در حال حاضر پرداخت بسیاری از مطالبات بیش از 120 روز طول می‌کشد و حجم مطالبات نیز مرتبا در حال افزایش است.

انتهای پیام/منبع: فارس

طراحی و داخلی‌سازی شبکه برق و الکترونیک «تارا»

تارا با همکاری قطعه سازان داخلی تولید شده است/ قطعات «تارا» با بهترین کیفیت ساخته می‌شود

نامه فولادی انجمن همگن قطعه سازی به وزیر صمت / چهار دلیل قطعه سازان برای تغییر سیاست ها در توزیع فولاد

زیان خودروسازان، تنها نتیجه قیمت گذاری دستوری بود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!