افزایش 19 درصدی تولید تایر در کشور

براساس آمار اعلام شده، طی 9 ماهه نخست سال جاری ۱۹۸ هزار و ۳۳۹ تن تایر توسط تولیدکنندگان این صنعت تولید شده که حکایت رشد 19 درصدی تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

طبق آمار، طی ۹ماهه سال جاری ۱۸ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۸۱۸ حلقه تایر در کشور تولید شده است که به لحاظ تعداد حلقه، رشد ۲۱ درصدی را در مقایسه با ۹ ماهه نخست سال گذشته نشان می‌دهد. این تعداد لاستیک ۱۹۸ هزار و ۳۳۹ تن را شامل شده که به لحاظ وزنی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۹ درصدی داشته است.

تا پایان آذرماه سال جاری، ۱۱۸ هزار و ۴۶۲ تن تایر خودروی سواری، ۱۸ هزار و ۱۳۴ تن تایر وانتی، ۴۰ هزار و ۱۹۴ تایر باری و اتوبوسی، ۴۶۸۷ تن تایر راه‌سازی و صنعتی، ۳۲۷۸ تایر کشاورزی سبک و ۱۳ هزار و ۵۸۴ تن تایر کشاورزی سنگین در کشور تولید شده است.

گزارش خودرو

طبق آمار تایرهای تولیدی طی ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، به ترتیب ۲۶ درصد تایرهای سواری، تایرهای باری و اتوبوسی و تایر وانت‌ها هریک هشت درصد، تایر راه‌سازی و صنعتی ۱۴ درصد، تایر کشاورزی سبک ۵۸ درصدی و تایر کشاورزی سنگین ۱۶ درصد رشد تولید داشته‌اند.

همچنین در ۹ ماهه امسال با رشد ۳۳ درصدی ۱۴ هزار و ۲۹۳ تن لاستیک دوچرخه، موتورسیکلت و اسکوتر و ۸۰۸۶ تن تیوب با رشد ۳۹ درصدی نسبت به ۹ ماهه سال ۹۸ در کشور تولید شده است.

علاوه‌ براین از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان آذرماه، ۳۵۹۹ تن تسمه فلپ، نقاله، شیلنگ و غیره و به تعداد ۹۶۹ هزار و ۳۷۳ حلقه تولید شده کارخانه‌های تایرساز داخلی است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

بیش از ۳ میلیون حلقه لاستیک سنگین وارد شد/ اعلام شرایط توزیع لاستیک های سنگین

مشکل کمبود لاستیک سنگین دوباره تکرار شد!

تقاضا تنها برای لاستیک پراید و پژو است

رشد تولید 23 درصدی تایر به لحاظ تعدادی در کشور

قیمت لاستیک بی سر و صدا افزایش یافت

تایرسازان خواستار خروج لاستیک های بایاس از شمول قیمت گذاری شدند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!